ניסוי אמזון ברובוטי משלוח

יום ש', 15 ביוני 2019
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
לפני מספר ימים ראו תושבים משהו מוזר בפרבר המרווח מקורה עצי אשוח, מצפון לסיאטל. רובוט בעל שישה גלגלים עם לוגו של אמזון פריים  נסע במעלה ובמורד המדרכות. כך גילה סקאוט ברטליין, שותף בחברת נט-טק לשירותי IT.
 
בבדיקה הסתבר כי מדובר ברובוטי משלוח של אמזון בבדיקה באזור, כולל ביצוע הזמנות אמיתיות ללקוחות. מה שהוא לא ראה: שימוש בעותק וירטואלי של השכונה שאמזון יצרה עם סריקות של האזור שנאספו על ידי לייזרים, מצלמות, ומטוסים.
 
אמזון יודעת הרבה על העולם הודות לנתונים מעסקי הקמעונאות העצומים ומפלטפורמת מחשוב הענן.  העתק הדיגיטלי של החברה משקף את מיקומן של אבני השפה וחניונים בתוך סנטימטרים, ואף מרקמים כמו גרגרי האספלט במילימטרים.
 
תרגיל  סינתטי סימולטיבי זה מאפשר לאמזון לבדוק אלפי צופים אולי אף מיליוני פעמים שיטות רובוטים לחלוקת הזמנות בתנאי מזג אוויר משתנים מבלי להפריע את מנוחת השכנים על ידי שליחים במדים.
 
"הרובוטים יכולים לרוץ 24/7 בסימולציה", אומר שון סקוט, מנהל מוביל של הפרויקט. ניסוי כמו זה של חברת  Waymo ואחרות העובדות על מכוניות אוטונומיות ומשקיעות רבות בסימולציות כדי לחסוך תירגול של קילומטרים על כבישים אמיתיים.
 
אמזון רוצה רובוטים כדי  לעזור לה לספק יותר חבילות, יותר מהר.
אמזון אמרה שהיא בודקת שישה מהרובוטים במקום כלשהו בסנוהומיש קאונטי. מנהל המחוז דייב סומרס אומר כי אמזון התייעצה איתו ועם משרד השריף לפני ההשקה של הניסוי, והוא תומך בפרויקט אבל לא יודע בדיוק איפה נערכות בדיקות אמזון.
 
מדובר בקהילה של 21,000 אנשים עם רחובות מתפתלים.
נודע, כי באחרונה חודשים לאחר אמזון הודיעה על ניסויים לבדיקה, מושל מדינת וושינגטון ג'יי אינסלי חתם על הצעת חוק המסדירה רישוי רובוטים למשלוח, כולל הגבלת המהירות שלהם' משקל הנשיאה, היציבות ועוד.