פאלו אלטו ממשיכה לרכוש חברות בישראל

יום ש', 23 בפברואר 2019
פאלו אלטו נטוורקס ממשיכה בגל הרכישות שלה בישראל ורוכשת את הסטארט-אפ הישראלי דמיסטו (Demisto) — בעסקת ענק של 560 מיליון דולר במזומן ומניות. זוהי עיסקת  הרכישה השנייה בגודלה של חברה פרטית ישראלית בתחום הסייבר בעשור האחרון ורכישה רביעית של פאלו אלטו בישראל.
 
דמיסטו מפתחת כלים אוטומטיים לניהול מערך האבטחה של ארגונים. היא שייכת לגל של חברות שהוקמו בשנים האחרונות כדי לגשר על המחסור באנליסטים בחדרי בקרה של ארגונים גדולים, שיגיבו להתראות הרבות שמייצרים מוצרי האבטחה הקלאסיים למניעה וזיהוי תקיפות סייבר.
 
המוצר של דמיסטו אמור להכניס אוטמציה לתהליך ולסייע לצוותי אבטחת המידע לתחקר ולתעדף את אירועי הסייבר בארגון, ובכך לקצר את זמן התגובה שלהם. דמיסטו עושה זאת, בין השאר, באמצעות צ'אט-בוט לומד המציע לאנליסטים את הפעולות הנדרשות על סמך אירועי עבר. 
 
דמיסטו הוקמה על ידי סלביק מרקוביץ’, דן שראל, גיא רינת ורישי בהרגבה. מרקוביץ’, שכעת מכהן כמנכ"ל החברה, היה ממייסדי הסטארט?אפ סנטריגו, שפיתח מוצר אבטחת מידע למסדי נתונים ונמכר למקאפי ב–2011 בסכום שהוערך בעשרות מיליוני דולרים. בין המשקיעים של דמיסטו נמצאות קרנות ההון סיכון גרילוק האמריקנית, קלירסקיי ואקסל.
 
דמיסטו גייסה מאז הקמתה ב–2015 סכום גבוה של 69 מיליון דולר, 43 מיליון מתוכם רק באוקטובר האחרון. היא הצליחה לצמוח ל–180 עובדים ולייצר עסקים משמעותיים — עם 150 לקוחות ולפי הערכות, הכנסות שנתיות של 20 מיליון דולר.
 
פאלו אלטו נטוורקס, שהוקמה ב–2006 בארה"ב על ידי הישראלי ניר צוק, נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 21 מיליארד דולר, לאחר שמנייתה עלתה ב–220% בחמש השנים האחרונות. היא נכנסה לישראל עם רכישת הסטארט-אפ סייברה ב–2014; ב–2017 היא רכשה גם את לייטסייבר; ובאפריל האחרון רכשה את חברת סקדו, שיודעת לנטר באופן רציף מידע מכלל המחשבים בארגון. עסקת דמיסטו, לפי הדיווח למשקיעים, תושלם במהלך הרבעון השלישי של שנת הכספים של פאלו אלטו, שתסתיים באפריל.