בהודעה רשמית: האיחוד האירופי: רכשתם קריפטו אולי תפלו בפח

יום ש', 19 במרץ 2022
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
רשות ני"ע והרגולטורים על הבנקאות והביטוח באיחוד האירופי פרסמו  אזהרה לפיה "מחפשי מציאות דיגיטליות" עלולים להפסיד את כל ההשקעות שלהם בנכסי קריפטו וליפול קורבן להונאות. 
מאידך כפי שפורסם ב-SoftNews בעקבות זרימת התרומות: אוקראינה אישרה לגליזציה של מטבעות קריפטו ונכסים דיגיטליים.
לפי ההצהרה המשותפת שפרסמו שלושת גופי הרגולציה הפועלים באיחוד האירופי, "הצרכנים עומדים בפני האפשרות הממשית ביותר של איבוד כל הכסף שהשקיעו אם ירכשו נכסים מסוג זה".
 
בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו כי אזהרה זו מצטרפת לשורה של אזהרות שפרסמו הרשויות באיחוד האירופי נגד ההשקעה בקריפטו. הטענות העיקריות הן שתחת חוק השירותים הפיננסיים הנוכחי באיחוד, אין לצרכנים הגנות או אפשרות להשיג פיצויים במקרה של קריסת השקעותיהם. 
 
בנוסף, הרגולטורים מודאגים מכך שיותר צרכנים רוכשים את 17 אלף נכסי הקריפטו הקיימים, הכוללים את ביטקוין ואת'ר (המייצגים 60% מהשוק) מבלי להיות מודעים לגמרי לסיכונים,  כך לפי ההצהרה. 
"הצרכנים צריכים להיות מודעים לסיכונים של פרסומים מוליכי שולל, כולל באמצעות המדיה החברתית ומשפיענים. הצרכנים צריכים להיות עירניים במיוחד להבטחות להחזרים מהירים או גבוהים, במיוחד כאלו שנשמעות טובות מכדי להיות אמיתיות", נמסר בהודעה. 
תכירו את המרקטפלייס שעושה מהפכה בעולם הפיננסי
 
הרגולטורים הזהירו גם כי הצרכנים צריכים להיות מודעים גם לצריכת האנרגיה הגבוהה הנדרשת ליצירת חלק מנכסי הקריפטו,  ובהתאם - להשלכות על הסביבה.