מצוקת כח האדם במשק הובילה את מטריקס DevOps להשיק תכנית הכשרה

יום ד', 25 באוגוסט 2021
 
מטריקס DevOps, המתמחה בתחום ה-DevOps, ה-ALM וה-Agile, השיקה בימים אלו תכנית הכשרה ייחודית המכונה "תכנית ספרינטרים". מדובר בתכנית המיועדת למגויסים חדשים בעלי רקע טכנולוגי רלוונטי או בוגרי קורסים ותארים בהצטיינות, שרוצים להיכנס לעולמות ה-DevOps וה-ALM. משתתפי ההכשרה נקלטים כעובדי החברה החל מהיום הראשון להכשרה.
 
תוכנית ההכשרה מקנה 420 שעות לימוד אקדמאיות המספקות ידע על תהליכי פיתוח תוך שימת דגש על פתרון Jira של אטלסיאן, וכן על תהליכי עבודה, מתודולוגיות ומוצרים נוספים של חברת אטלסיאן. המשתתפים נחשפים גם לפרויקטים קיימים בהם מעורבת מטריקס ומבצעים תרגולים מעשיים על מנת לקבל את הכלים הפרקטיים ביותר לקראת כניסתם לתפקיד בהמשך. את ההכשרה מעבירים מומחים מטעם מטריקס DevOps, בעלי ניסיון של עשרות שנים בהדרכה על הכלים ומתודולוגיות העבודה הללו.
 
במטריקס החליטו להשיק תכנית זו מתוך ההבנה כי השוק חווה מצוקה גדולה בכל הנוגע לגיוס כוח אדם איכותי בתחום, ולכן בחרו להכשיר את העובדים הטאלנטים שלהם בעצמם, על מנת למלא את השורות בתוך החברה אבל גם לסייע בגישור פערי הביקוש לעובדים בתעשייה כולה. אלו שמסיימים את ההכשרה בהצלחה משתלבים בפרויקטים טכנולוגיים רחבים וחוצי מגזרים של חברת מטריקס, תוך קבלת ליווי ותמיכה של מומחי החברה על מנת לסייע להם להתקדם ולהמשיך להתפתח באופן שוטף.
 
התכנית פתוחה עבור מועמדי גיוס חדשים אשר עוברים סדרת ראיונות ומבחן התאמה טרם קבלתם לקורס, כאשר לעיתים משולבים במסלול ההכשרה גם עובדים קיימים של החברה כדי להעשיר את הידע שלהם ולשמור אותם מעודכנים בחזית הטכנולוגיה. הקורס נמשך שמונה שבועות, כאשר השיעורים מתקיימים במתכונת היברידית המשלבת הגעה לכיתה והשתתפות מרחוק.
 
בתוך כך, ועם הצלחתו של הפיילוט הנוכחי, בימים אלה פועלת מטריקס DevOps בשיתוף עם מכללת ג'ון ברייס, זרוע ההדרכה של מטריקס, לבניית קורס ייעודי נוסף, מעולם ה-DevOps, שיאפשר לכמות גדולה יותר של משתתפים לקחת חלק בהכשרות בתחום. בוגרי הקורס הזה, שיקנה 250 שעות אקדמאיות, ישולבו גם כן בקרב לקוחות החברה, כמו גם בענף ההייטק הישראלי באופן כללי.
 
אודות מטריקס DevOps
מטריקס DevOps מבית מטריקס, מתמחה בתחום ה- DevOps, ה-ALM וה Agile, מספקת כלים, יעוץ ואינטגרציה לתהליכי פיתוח מקצה לקצה, עבור ארגונים המפתחים מוצרי תוכנה ומערכות. בין לקוחותיה נמנות חברות כמו אקס-ליבריס, StartApp, Playtika, ורינט, תע?א, צה"ל, בנק לאומי , אלביט,  אמדוקס , נייס, לייב פרסון ועוד.