צפוי - בקרוב נראה שנוכל לשלם דרך וואטסאפ

יום ה', 18 ביוני 2020
אחרי חודשים של ניסויים, בקרוב נראה שנוכל לשלם דרך וואטסאפ. האפליקציה בבעלות פייסבוק הודיעה  שמשתמשים בברזיל יהיו הראשונים שיוכלו לשלוח ולקבל כסף באמצעותה, דרך שירות התשלומים Facebook pay, שהושק בשנה שעברה.
 
שירות התשלומים הוא כרגע חינמי לצרכנים פרטיים, אבל עסקים יצטרכו לשלם עמלה של 3.99 אחוזים כדי להשתמש בו. העסקאות יושלמו באמצעות קוד PIN של 6 ספרות או טביעת אצבע, בדומה לאפליקציות העברות כספים פופולריות בארץ כמו ביט ופייבוקס. 
 
וואטסאפ בחנה את שירות התשלומים שלה בחודשים האחרונים בהודו (לא דרך מערכת פייסבוק PAY, אלא דרך ממשק תשלומים בשם UPI), ולכן רבים הניחו ששם יושק השירות. אולם קשיים רגולטוריים בהודו מנעו מפייסבוק להרחיב את שירות התשלומים שלה בהודו, ולכן החליטה לעשות זאת בברזיל. יש לציין שבהודו יש לוואטסאפ 400 מיליון משתמשים פעילים ובברזיל "רק" 120 מיליון.
 
צוין כי, השקת שירות התשלומים של וואטסאפ היא חלק מהמודל העסקי של האפליקציה בשנים האחרונות, אשר משמשת בעלי עסקים רבים, ובכלל זאת בעלי עסקים קטנים. אפליקציית WhatsApp Business מאפשרת לבעלי עסקים קשר שוטף עם הלקוחות שלהם, וכעת הלקוחות ובעלי העסקים יוכלו לא רק להתכתב בנוגע למוצרים והשירותים שהם מציעים, אלא להשלים את כל תהליך המכירה והרכישה, בלי לצאת מהאפליקציה.
 
ובישראל? עדיין לא ברור האם וואטסאפ תאפשר לשלם באמצעי תשלום דיגיטליים אחרים ולא רק בפייסבוק PAY. דובר וואטסאפ סירב לספק פרטים נוספים לגבי התוכניות העתידיות שלהם, מעבר להודעה של מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, "עוד עתיד להגיע". אחד הניחושים הוא שבעתיד יופעלו תשלומים בוואטסאפ בשווקים שבהם כבר פועל פייסבוק PAY, כמו ארה"ב ובריטניה. דובר פייסבוק הוסיף: "המטרה שלנו היא להביא את פייסבוק PAY לאנשים ומקומות נוספים לאורך זמן".