חברות בינלאומיות מתגייסות למלחמה נגד האקרי סייבר

יום א', 31 באוקטובר 2021
חברות בינלאומיות מתגייסות למלחמת הדף בסייבר
 
במרבית ההתקפות עליהם שמענו לאחרונה נקודת התורפה שבה השתמשו התוקפים הייתה מערכת אשר לא עודכנה בזמן ונמצאה פגיעה לתקיפות Zero Day.
 
לדברי יוסי עטיה (מנהל צוות ההנדסה ב-Trend Micro  "הבעיה הגדולה ביותר אצל מרבית הארגונים, היא היכולת לעדכן את המערכות השונות בארגון בתדירות גבוהה, מספיק שמערכות לא עודכנו לשבוע והתוקפים מצאו נקודת חדירה".
 
בנוסף אמר עטיה "אנו ב-Trend Micro מעורבים בשבועיים האחרונים יחד עם צוותי שטח במספר אירועים על מנת לעזור לחברות שונות שנפגעו מתקיפות.  לצוות ההנדסה בטרנד מיקרו ניסיון בתהליכי עבודה שמאפשרים לגשר על הפער בין מדיניות העדכונים לבין התקנתם בפועל ללא פגיעה בשירות.
 
לאור התגברות תקיפות הסייבר בשנה האחרונה, המודעות של ארגונים לנושא עולה, כאשר 86% מהם מצהירים שיפגעו בסבירות גבוהה. למעשה 25% כבר חוו מתקפות."
 
בזמן שמרבית הארגונים מחפשים פתרונות אבטחה ומניעה, יש ארגונים שחושבים מחוץ לקופסה ומחפשים את הפתרון שיאפשר להם לבלוע את הגלולה ולהמשיך לתפקד גם במקרה והמזל לא שחק לטובתם וארגונם נפגע מתקיפה כזו.
 
לדברי יאיר זרצקי (פריסייל בכיר ב-Veritas) "הבעיה הגדולה ביותר לאחר שארגון חווה מתקפת Ransomware (כופרה) היא עמדת הנחיתות שבה נמצא אותו ארגון, מעבר לפרטים שהודלפו, לרוב הוא חסום מלהשתמש במידע ולכן הארגון מושבת לגמרי, במקרה כזה לאותו ארגון אין ברירה אלה לשלם את הכופר, כאשר לארגון יש מערך גיבוי והתאוששות אשר יודע להבטיח מניעה מלאה של ניסיונות הצפנת מידע ויכולות התאוששות מהירות, הארגון יכול לשחזר את המידע הרלוונטי, ולהמשיך לעבוד כרגיל, שם תילקח החלטה שקולה ואחראית בנוגע לתשלום הכופר בהתאם לרגישות וחשיבות המידע, ולא מתוך חוסר אונים."
 
 אודות Trend Micro
 
Trend Micro, מובילה עולמית באבטחת סייבר, פועלת להפוך את העולם למקום בטוח להחלפת מידע דיגיטלי. ניסיון של עשרות שנים של מומחיות באבטחה, מחקרי איומים גלובאליים, וחדשנות מתמשכת, פלטפורמת אבטחת הסייבר של Trend Micro מגנה על מאות אלפי ארגונים ויותר מיליוני אנשים במגוון עננים, רשתות, מכשירים ונקודות קצה.
 
עם 7,000 עובדים ב-65 מדינות, Trend Micro מאפשרת לארגונים לפשט ולאבטח את עולמם המחובר.