רדיו דיגיטלי מתקדם מקבל דחיפה קדימה במערב אירופה

יום ה', 7 בספטמבר 2017
רדיו דיגיטלי מתקדם  מקבל דחיפה קדימה במערב אירופה.
 
בבריטניה מטעם חברת  Radioplayer  נמסר על עסקה לשלב מכשירי רדיו חכמים במכוניות אאודי, בעוד רדיו צרפת מתכנן בקרוב לאפשר למאזיניו ליצור פלייליסט משלהם של תכני שידור ציבורי ואחר.
 
Radioplayer הוא פלטפורמת רדיו דיגיטלי הראשונה שהושק על ידי ה-BBC  והוא עכשיו בבעלות קונסורציום של שידור רדיו בבריטניה. הוא מאפשר למאזיני רדיו בבריטניה להזרים ולקבל שידורים מיותר מ-400 תחנות רדיו בבריטניה באמצעות דפדפני אינטרנט, התקנים ניידים והתקנים מחוברים אחרים.
 
באחרונה הוצג Radioplayer ברכב עם קול מבוקר "היברידי" - מקלט רדיו המאפשר לנהגים בעלי סטריאו ברכב לעבור בין FM, שידור אודיו דיגיטלי (DAB) ואפשרויות הזרמת תחנות כדי למצוא את האות החזק ביותר.
 
Radioplayer הודיעה כי אאודי יהפוך ליצרן הרכב הראשון למקם את טכנולוגיית הרדיו ההיברידי במכוניות החדשות שלה. על פי דובר Radioplayer, זה יהיה זמין בבריטניה, אוסטריה, בלגיה, גרמניה, אירלנד, נורבגיה, קנדה ופרו.
 
מכשירי הרדיו היברידיים החדשים יכללו גם ממשק תכנות יישומים (API) המאפשר יצירת המלצות רדיו מותאמות אישית, תוצאות חיפוש ותוכן אחר.
 
הסכם אאודי מבטיח למאזיני רדיו בשוק הבית של Radioplayer  בבריטניה  יותר ויותר אפשרויות דיגיטליות. יותר מ -61% מהמבוגרים בבריטניה האזינו לרדיו על פלטפורמה דיגיטלית על בסיס שבועי ברבעון השני של השנה, כך על פי "מחקר רדיו משותף" של מספר מכוני מחקר.
 
החוקרים מצאו כי 48.7% מההאזנה לרדיו במהלך הרבעון נעשו באמצעות פלטפורמה דיגיטלית, לעומת 45.3% ברבעון השני של שנת 2016. הרדיו הדיגיטלי מראה שיוויון בהאזנה בין שידור AM / FM. .

Radioplayer