רשות החדשנות בשיתוף משרד התקשורת משיקים את מסלול G5

יום ה', 12 באוגוסט 2021
מדינת ישראל יצאה בפרויקט נרחב של שדרוג תשתית התקשורת על בסיס טכנולוגיית הדור החמישי, אשר נועדה לשפר את אספקת קצב הנתונים הסלולריים ולקצר את זמני השהייה כך שיהיו נמוכים יותר. מתוקף כך, משיקים רשות החדשנות בשיתוף משרד התקשורת את "מסלול G5" המקדם כניסה והטמעה של טכנולוגיות ויישומים מתקדמים על בסיס תשתיות הדור החמישי.
 
המסלול מעניק תמיכה לחברות טכנולוגיה ישראליות העוסקות בתחום התקשורת, אשר יציגו מוצרים, טכנולוגיות או יישומים אשר בשלים להרצה (ביצוע פיילוטים), וזאת לאחר בחינת היתכנות ופיתוח מרבית המוצר, וללא תכולות מו"פ משמעותיות.
 
במסגרת הוובינר שיערך ב-- 5 לספטמבר בעשר בבוקר תציג הרשות  את המסלול וכן אתרי הרצה פוטנציאליים איכותיים.
 
במסגרת התכנית יבצעו פיילוטים בסביבות עבודה מבצעיות ובאתרי ניסוי של  משרד התקשורת.  פיילוטים אלו  יבוצעו ע"י בקשת תמיכה באמצעות מסלול מס' 2 של רשות החדשנות.
 
פרויקטים שבקשתם תאושר יקבלו תמיכה כספית בשיעור של 50%-20% מהוצאות המו"פ המאושרות. תמיכה כספית בשיעור חריג של 60% מהוצאות המו"פ המאושרות תינתן לתכנית בעלת פוטנציאל להשפעה יוצאת דופן על הגברת הפרישה והשימוש בתשתיות וביכולות תקשורת מתקדמות בישראל.  תוספת של 10% מענק במידה שפעילות המו"פ שאושרה מתבצעת באזורי עדיפות לאומית וגם אתר ההרצה שאושר ממוקם באזור עדיפות לאומית.
 
המסלול פתוח להגשה עד ה-6.10.2021