לשלם ישירות בנייד

יום ד', 19 בדצמבר 2018
התחליף לכסף מזמן או כרטיסי אשראי. 
כ-938.2 מיליון אנשים - או 36.0% ממשתמשי הסמארטפונים - ישתמשו באפליקציית תשלום בטלפונים ניידים ב -2019, עלייה של 13.5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. משתמשים בסמארטפון הופכים לנוחים יותר ויותר לסריקת קודי QR ושימוש בטכנולוגיית שדה סמוך (NFC) כדי להשלים עסקאות ניידות.
היכן נמצאים יישומי התשלום בניידים הנפוצים ביותר? השימוש באפליקציית תשלום הוא הגבוה ביותר בסין, כאשר כ -81.4% ממשתמשי הטלפונים החכמים יגיעו לאפליקציות כאלה ב -2019. בסיס המשתמשים של סין מסתמך בראש ובראשונה על ה- Alipay ו- NetWatch Pay של Net Ant, אשר בנויה בשירות WeChat.
איפה אימוץ השיטה גדל מהיר? הודו (26.4%), אינדונזיה (24.3%), מקסיקו (20.3%) וגרמניה (20.1%) יהיו השווקים הצומחים במהירות הרבה ביותר לשימוש ב -2019. קמעונאים שהוסיפו מסופי נקודת מכירה (POS) יהיה אחראים במידה רבה לצמיחה זו.
 
יותר משני שלישים של משתמשי התשלום בניידים מתגוררים בסין ובהודו. למעשה, עם אי הכללת הארצות האלו, אחוז משתמשי הסמארטפונים בעולם המשתמשים ביישומי תשלום נופל מ -36.0% ל -9.4%. ברוב השווקים, הסדר התשלום הנייד הוא מקוטע עם מספר שירותים מתחרים. שחקנים כמו אפל, גוגל וסמסונג התאמצו להשיג הסכמה נרחבת מצד הצרכנים והקמעונאים אך בהצלחה חלקית בלבד.
 
ההצלחה של הניידים באימוץ תשלום ישיר בסין היא בשל התרבות הניידת במדינה, כמו גם המעמד הבינוני עם פתיחת חשבונות בנק בשיעורים גבוהים. בעלי חשבות בנק מסודרים בוחרים לפתוח חשבונות תשלום נייד לעומת ההרשמה לכרטיסי אשראי מסורתיים. אלה סוגים של שירות חלופי לתשלום במזומן וכרטיסי אשראי. בשנת 2019, כמעט מחצית מאוכלוסיית סין צפויה להשתמש בתשלומים ניידים.
 
מגדירים את משתמשי התשלום הסלולרי של קירבה כמשתמשים בטלפונים ניידים בגילאי 14 ומעלה, שעשו לפחות עסקה אחת בתשלום ניידים במהלך ששת החודשים האחרונים; כולל עסקאות נקודת מכירה שבוצעו באמצעות מכשירים ניידים כאמצעי תשלום; זה אינו כולל עסקאות שבוצעו באמצעות טאבלט.
איך זה עובד?
הסמארטפון כבר מהווה חלק מרכזי בחיינו, וכנראה שממש בקרוב נתחיל לשלם בו בהרחבה, במקום דרך כרטיסי האשראי. זה אולי לא יקרה מחר בבוקר, אבל ברגע שאחת מהחברות כרטיסי האשראי, מתהדרת בטכנולוגיה הזו, זו כנראה רק שאלה של זמן עד שכל החברות יאפשרו תשלום דרך הנייד.
 
לאומי קארד השיקה  לאחרונה אפשרות לשלם דרך הסמארטפון. הטכניקה היא הצמדת הנייד  למסוף בחנות, שקורא את הסמארטפון ומחייב את חשבון בעל הנייד/ בעל הכרטיס. על פי הערכות החברה בתוך כמה חודשים חלק משמעותי מבתי העסק יתמכו בטכנולוגיה.
 
המתחרות כאמור, לא יוותרו על השוק הזה, וישיקו מוצר מתחרה.