אינטל הכפילה את היקף הייצוא שלה מישראל

יום ב', 3 בפברואר 2020
 
חברת אינטל העולמית מדווחת  נתונים לגבי פעילותה בישראל מהם עולה כי במהלך 2019 כמעט הוכפל היקף הייצוא של החברה. היקף הייצוא של אינטל ישראל בשנה החולפת גדל ביותר מ-2.7 מיליארד ל-6.6 מיליארד דולר לעומת 3.9 מיליארד ב-2018. היקף הייצוא הכולל של החברה במהלך 46 שנות פעילותה בישראל מסתכם ביותר מ-60 מיליארד דולר.
כפי שפורסם ב-SoftNews אינטל ישראל תשלם לעובדיה בונוס של שלוש משכורות
ובמקביל נמסר כי אינטל העולמית ממנה ארבעה ישראלים לתפקידים בכירים
 
החברה היא גם מעסיק גדול מאוד במשק - בהכללת עובדי מובילאיי - אינטל ישראל מעסיקה היום ישירות כ-13,700 עובדים. היקף ההשקעות של אינטל בהקמת מרכזי פיתוח ומפעלי ייצור מסתכם עד היום בסכום של כ-20.5 מיליארד דולר. השנה השיקה אינטל את מרכז הפיתוח החדש של החברה בפתח תקווה, שבו עובדים כ-1,800 מאנשי החברה.
 
בדצמבר האחרון רכשה אינטל את הסטארט-אפ הישראלי הבאנה לאבס תמורת כ-2 מיליארד דולר. 1.8 מיליארד דולר נוספים הופנו לרכש מחברות ישראליות, כאשר 75% מהרכש הופנה לספקים קטנים ובינוניים.
 
יניב גרטי מנכל אינטל ישראל מסר: "אינטל מפתחת ומייצרת את הטכנולוגיות המשפיעות על חיי כולנו בתחומים של מיחשוב, בינה מלאכותית, תקשורת, סייבר ועוד. בשנה החולפת חיזקה אינטל את המובילות הטכנולוגית שלה בתחומי הבינה המלאכותית עם השקת מוצרים חדשים ורכישת הבאנה לאבס. כמו כן החברה העמיקה את הקשר שלה עם האקוסיסטם היזמי ופתחה את מאיץ הסטארט-אפים Ignite, שיחד עם שורה של השקעות של אינטל קפיטל, הובילו לכך שאינטל חיזקה את הקשר שלה עם חברות הסטארט-אפ הישראליות."