הרחפן יביא התרופות לרחבי העולם

יום ב', 30 באפריל 2018
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
דיון בחדשנות ובריאות הציבור מתמקד לעתים קרובות מדי במו"פ לתרופות חדשות. עם זאת, חדשנות בריאות לא קורה רק במעבדות פארמה של מדינות עשירות.
 
רבים מהאתגרים הבריאותיים הגדולים ביותר הם בעיות מעשיות בשטח, שמתאימות היטב לפתרונות מעשיים וחדשניים שפותחו בתחום. לאחרונה פורסם  דוח, Innovate4Health, המפרט 25 חידושים המספקים פתרונות מעשיים ובמחיר סביר לאתגרי הבריאות בעולם. המחקרים התמקדו בחדשנות
ובעיות מעשיות כולל משלוח רפואי בכל מקום.
 
המחקר שלנו מראה לא רק שחדשנות בתחום הבריאות יכולה לקרות בכל מקום, אלא שהרעיונות זורמים בשני הכיוונים בין חצי הכדור הצפוני והדרומי. בעוד כמה בעיות בריאותיות במדינות מתפתחות מובחנות, המחלות המשפיעות על אזרחי העולם המתפתח והמתפתח דומים יותר ויותר. למשל, עד שנת 2020, מחלות לא-מידבקות כמו מחלות לב וכלי דם וסוכרת יתקפו  70% מההרוגים במדינות מתפתחות.
 
הבעיה המרכזית היא איפוא - שרשרת האספקה לכיון החולים
האתגרים באספקת שירותי בריאות הם אפילו יותר בסיסיים, כאשר אנשים רבים חיים במקומות מרוחקים. ממשלת רואנדה התחברה עם Zipline סטארט-אפ כדי להקל על אספקת אספקה רפואית דחופה, כגון דם או חיסונים, לחולים במקומות מרוחקים. מטוסי המל"ט של Zipline משרתים 21 בתי חולים רואנדאנים ברחבי הארץ, ומספקים גישה מיידית למוצרי דם מצילי חיים ליותר מ -8 מיליון מ-12 תושבי המדינה.
נראה כי תחום האספקה ברחפנים  עתיד להתפתח במהירות בשנים הקרובות.