ישראל מצטרפת לברית הלוגיסטיקה העולמית שמובילה דובאי

יום ה', 11 בפברואר 2021
ישראל הצטרפה בימים אלה כחברה עשירית לברית "דרכון הלוגיסטיקה העולמית" (WLP). ברית בינלאומית זו, שמובילה דובאי,  נועדה להגדיל את היקפי הסחר בשווקים השונים העולם ותאפשר לחברות ישראליות להרחיב את היקפי המסחר עם המדינות בחצי הכדור הדרומי.
 
בכך, ישראל הופכת למדינה העשירית החברה בברית ה- WLP לצד מדינות כמו הודו, דרום אפריקה, אינדונזיה, ברזיל, קולומביה ועוד.
 
טקס החתימה  התקיים במעמד ובחתימת סולטן אחמד בן סוליים, יו"ר תאגיד הנמלים, המכס ואזור הסחר החופשי של דובאי (PCFC) ומר אמיר שני, סגן נשיא איגוד לשכות המסחר בישראל, כמו גם חברים נוספים בלשכת המסחר.
 
באירוע אמר  בן סוליים, "דובאי היא מוקד מרכזי של מסחר עולמי עם תשתיות ברמה עולמית, שמאפשרות העברת סחורות בין מדינות בנתיבי מסחר המהירים ביותר הקיימים תוך התייעלות בזמן ובעלויות. היום אנו מקבלים בברכה ליוזמת World Logistics Passport את איגוד לשכות המסחר בישראל ובכך אנו מחזקים ומשפרים את הקשרים בין המדינות שלנו. באמצעות ה-WLP, אנו שואפים ליצור קשרים כלכליים הדוקים ולרתום את הניסיון הקולקטיבי שלנו כדי לפתוח הזדמנויות מסחר חדשות עבור ישראל עם העולם דרך דובאי כשבמסגרתו תל אביב תהיה בו מרכז לוגיסטי משמעותי". 
 
בתקופה בין ספטמבר 2020 עד ינואר 2021, הגיע היקף המסחר הכולל בין דובאי לישראל לכמיליארד דירהאם (272 מיליון דולר).  נתון זה כולל 6,217 טון של מטען ימי ואווירי שעשה דרכו בין שתי המדינות. פריטי היבוא והיצוא העיקריים כוללים מכשירים מכניים ורפואיים, ציוד אלקטרוני, מסכים שטוחים, טלפונים חכמים, יהלומים וחלקי חילוף למנועים. 
 
אמיר שני, סגן נשיא איגוד לשכות המסחר הישראלי ויו"ר ארגון התאגידים של סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים בישראל אמר, "אנו נרגשים להצטרף כשותפים לרשת העולמית של WLP. אנו מאמינים שהעסקים החברים באיגוד יפיקו תועלת רבה מתוכנית עידוד עולמית זו, להרחבת מאגר הזדמנויות המסחר שעומדות לרשותם. שותפות זו תאפשר לחברות ישראליות להפחית עלויות ולייעל את שרשרת האספקה מישראל ואליה, תוך שימוש בדובאי כמוקד לוגיסטי כגשר לשווקים פוטנציאליים חדשים של 2.4 מיליארד צרכנים."
 
"הסכמי אברהם וקשריה של ישראל עם דובאי מאפשרים לה להיות שחקן ברמה אזורית ועולמית תוך פתיחת נתיבי מסחר חדשים, אפשרויות ויחסי חליפין עסקיים. הדבר יוביל להפחתה של יוקר המחיה ויעודד התרחבות עסקית בתקופה קשה זו של התפרצות נגיף קורונה. יתר על כן, התמריצים שנכללים ברמת הסיוע של ה-WLP אמורים גם לשפר את הלוגיסטיקה של הפצת החיסון נגד וירוס הקורונה". 
 
ההערכה היא שעם כניסתה של ישראל לתוכנית, תחזקנה שתי המדינות את הקשרים ההדדיים שלהן באמצעות שיתוף פעולה הדוק בהפצת החיסון נגד וירוס הקורונה ובחיזוק שרשראות ההפצה שלו. בנוסף לכך, תיהנה ישראל מכמות מטענים מוגדלת דרך דובאי ותוכל להציע לארגוני סיוע הומניטרי מוקד לוגיסטי יעיל וממוקם במקום מרכזי. 
 
מאז השקתה בשנת 2019, ברית ה- WLP גלגלה מסחר בערך כולל של למעלה מ-3 מיליארד דירהאם וצברה הישגים ניכרים. 
 
לפרטים נוספים:
 
דוברות איגוד לשכות המסחר :
מיכל אורלי 050-9013601 / הילית נעמת-מרילוס 050-3651266
 
דובר חברת DP WORLD  בישראל:
צביקה רובינס : 052-3698769 zvikar@rspr.co.il