אזהרה מפני מזייפי בחירות

יום ה', 23 באוגוסט 2018
מנהל האבטחה של פייסבוק לשעבר, אלכס סטמוס, פרסם אזהרה מפוכחת על המשך האיום של התערבות זרה בבחירות בארה"ב, ואמר כי "מאוחר מדי להגן על הבחירות 2018". אבל הוא מאמין כי מהלך הבחירות ב- 2020 עדיין יכול להינצל.
 
סטאמוס, שעזב את פייסבוק לאוניברסיטת סטנפורד בתחילת החודש, מכיר היטב את הנושא, לאחר ששיחק תפקיד מרכזי בתגובתה של פייסבוק להתערבות של טרולים רוסיים בבחירות לנשיאות ארה"ב ב -2016.
בימים אלה  חשפה מיקרוסופט כי לאחרונה גילתה והשביתה מספר אתרי אינטרנט מזויפים שנועדו להערים על המבקרים ולאפשר לקבוצת פריצה המחוברת לממשלה הרוסית לפרוץ למחשבים שלהם.
 
יום לאחר מכן, פייסבוק מסרה כי היא הוציאה מאות דפים "לא אותנטיים", קבוצות וחשבונות שהיו חלק ממסעות פרסום נפרדים מאיראן ורוסיה.
 
סטאמוס טוען שממשלת ארה"ב אינה מבינה שמאמץ רב-שנתי של סוכנים רוסים רתם את הטכנולוגיה האמריקאית, התקשורתית ואת תרבות השיח של המדינה כדי לזרוע אי-שביעות רצון פוליטית.
 
"במובנים מסוימים, ארצות הברית שידרה לעולם שהיא לא מתייחסת לנושאים האלה ברצינות וכי כל מבצעי לוחמת מידע נגד המערב יקבלו לכל היותר סטירה על פרק היד", כתב סטמוס. 
 
התרופה של Stamos כדי להגן על בחירות 2020  בארה"ב מפני איומים פוטנציאליים על הקונגרס לתקן את החוק ולקבוע סטנדרטים טכניים בפרסום וקווים מנחים לשימוש במאגרי הבוחר על ידי קמפיינים ומפלגות פוליטיות.
 
הוא גם קרא לארה"ב לשתף פעולה עם בעלות בריתה להקמתה של סוכנות לסייברסקוריטי כדי לתאם את ההגנה על הבחירות. עוד מציע למדינות ליצור צוותי אבטחה הבחירות כדי להגן על מערכות ההצבעה המקומית מפני איומים פריצה.
 
"עם רצון פוליטי נכון ושיתוף הפעולה, ארצות הברית יכולה להוכיח כי שנת 2016 היתה סטייה וכי המרחב הפוליטי בארה"ב לא יהפוך להיות מקום הבחינה של החידושים האחרונים במתקפות על המידע העולמי", כותב סטאמוס.