חברת החשמל בשיתוף פעולה בתחום הסייבר עם חברת החשמל הפולנית

יום ד', 7 בפברואר 2018

 

חברת החשמל חתמה על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בתחום הסייבר עם חברת החשמל הפולנית. חברת החשמל הפולנית היא חברה בבעלות ממשלתית האחראית על אספקת החשמל במדינה המונה כמעט 40 מיליון איש ונחשבת למדינה השישית בגודלה באירופה.

משלחת של חברת החשמל הפולנית (PSE= Polskie Sieci Elektroenergetyczne) בראשות מנכ"ל החברה, Eryk K?ossowski, הגיעה לביקור בישראל, בארגון משותף של הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בפולין ויחידת הסייבר במכון היצוא הישראלי.

הקשר הראשוני עם החברה החל ביוזמת הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בפולין לפני מספר חודשים. לאור העניין הרב שגילו מנהלי החברה בטכנולוגיות הסייבר הישראליות, הוחלט על ביקור בישראל למטרת איתור טכנולוגיות סייבר רלוונטיות ומיסוד שיתוף פעולה עם חברת החשמל לישראל. 

יוסי שנק, סמנכ"ל התקשוב בחברת החשמל: "רמת התחכום של התוקפים והיקף המתקפות, בעיקר על תשתיות קריטיות מחייב שיתוף פעולה עם חברות אנרגיה מרחבי העולם. לאורך השנים צברנו ניסיון רב בתחום ההגנה על תשתיות קריטיות, נשמח לשתף ידע זה עם חברות תשתית מרחבי העולם. העברת הידע נעשית בעיקר במסגרת יזמות עסקית בחו"ל". שנק ציין עוד ש "הרעים משתפים ביניהם פעולה. אז מדוע שהטובים לא יעשו זאת גם".

בנוסף לחתימת המזכר עם חברת החשמל וביקור בכנס סייברטק, תקיים החברה הפולנית, בארגון מכון היצוא, פגישות מתואמות מראש עם מעל 10 חברות סייבר ישראליות ועם מטה הסייבר הלאומי ותבקר בין השאר בסימולטור של חברת סייברביט ובאקסלרטור לתחום הסייבר Team8.