כשהאמרתיים והנשים החרדיות נפגשו

יום ד', 23 ביוני 2021

 

 

מפגש מקורי שנערך באחרונה עבר כמעט ללא תשומת לב ציבורית - אנשי האמירויות ו... החרדים .

זאת כאשר ביקרה משלחת של כ-30 צעירים וצעירות מאיחוד האמירויות במשרדי מטריקס תלפיות, המספקת שירותי פיתוח ובדיקות תוכנה במודל מיקור חוץ ופועלת לשילוב עובדות חרדיות בענף הייטק. האורחים האמרתיים הגיעו על מנת ללמוד מקרוב על התרבות החרדית ועל האופן בו הנשים החרדיות משתלבות במגזר הטכנולוגי בישראל.

המשלחת היא חלק מפרויקט Leaders of tomorrow"" בהובלת עמותת "ישראליז", ומטרתה לשפר את תדמית ישראל בעולם. הביקור בתלפיות הינו חלק ממסלול ייחודי שנבנה עבור המשלחת האמרתית על מנת להפגיש אותם עם מגוון תרבויות ויעדים שונים שקיימים בחברה הישראלית מצפון ועד דרום.

בעת המפגש, ליבי אפין, מייסדת פרויקט תלפיות וסמנכ"לית תפעול בפעילות שירותי הפיתוח וה-offshoreבמטריקס, סיפרה למשלחת את סיפורה האישי כאישה חרדית בדרך להקמת מיזם תלפיות, שהגיעה לתפקיד בכיר באחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות בישראל, מטריקס. אפין הציגה לאורחים את הרעיון והחזון שעומדים מאחורי מטריקס תלפיות ואת ההתקדמות של המיזם לאורך השנים עם גידול באחוז העובדות החרדיות בהייטק, כאשר יותר חברות נפתחות לתהליך של שילוב וכיבוד אורח חיים שונה של חרדיות, אותו החברה שמה לה למטרה לקדם בחברה הישראלית.

בסיכום המפגש העידו המשתתפים כי בין הצדדים נוצר חיבור של ממש, שיח משותף והרבה למידה הדדית על התרבות שממנה מגיע האחר. סעוד סאקר, איש עסקים מאיחוד האמירויות, אמר: ?המקום הזה הוא מודל מופלא של העצמת נשים בלי לוותר על המסורת?. אווה חסון, עולה מצרפת שליוותה גם היא את המשלחת, אמרה לאחר המפגש: "עזבנו את משרדי תלפיות עם הרבה השראה. עבורי, כעולה בארץ, זה היה משמעותי ללמוד על חלק שאינו מוכר לי בחברה הישראלית, בה הנשים משקפות כל כך הרבה כח וכישרון".