מפגש יזמים בנושא תמיכה אמריקאית בסטארטאפים ישראלים

יום ה', 8 במרץ 2018

 

"התעשיה הביטחונית איבדה את היתרון שלה בשנים האחרונות וזו ההזדמנות לסטארטאפים הביטחוניים בשוק המקומי וגם בארה"ב" - כך אמר דודי רוקח, שותף מנהל ב-SOSA HLS Tech Innovation Hub, במפגש יזמים בנושא תמיכת הממשל האמריקאי בסטארטאפים ישראלים.

לדבריו, אין שום יכולת לתעשיות הביטחוניות להדביק את הפער מול העולם האזרחי, נוכח שיטת העבודה של גופי הטרור, המאמצת טכנולוגיות אזרחיות.צבאות כמו הצבא האמריקאי או צה"ל בונים תהליכי בנייני כוח על פי פרוטוקול וזה הרבה זמן והרבה כסף. הצד השני, לעומת זאת, ארגוני הטרור, בונים ללא פרוטוקול."

"החיבור בין טכנולוגיות אזרחיות לצרכים של מאבק בטרור, מאפשר לעולם הסטארטאפים הבטחוניים לחזור למשחק ולעבור מהר מאוד לצד של מונחי אקזיט", אמר רוקח, שצופה את הפוטנציאל הגדול בפעילות סטארטאפים בלוחמה נגד טרור.

"התעשיות הגדולות בעולם, כמו חברות כמו לוקהיד מרטין, Raytheon, או רפאל בארץ, לא יודעות לעבוד בזמני התגובה של ארגוני טרור. שני יזמים וחברה גדולה בישראל, ואיתם חברה אמריקאית שמאפשרת חיבור תרבותי לתוך קהל המטרה זו הדרך". עוד הוסיף, כי הסטארטאפים הבטחוניים נעלמו בשנים האחרונות. היתה ירידה בתחום, גם כי התעשיות הבטחוניות מלמעלה לחצו, וגם כיוון שהיתה ירידה של גופים מוכווני כסף. היום יש חזרה."

הדברים נאמרו במפגש מיוחד שארגנו משרד ההגנה האמריקאי, בשיתוף עם משרד הביטחון הישראלי ופורום MIT ליזמות, ואשר אירחה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, אורקל, לרגל תחרות סטארטאפים עם טכנולוגיות המתאימות ללוחמה בטרור שמקיים משרד ההגנה CTTSC3.

כ-100 יזמים בעלי עניין רב הגיעו למפגש במשרדי האקסלרטור של חברת אורקל, ב- WeWorkשרונה, ת"א.