מורה מחליף תמצאו באפליקציה

יום א', 21 באוקטובר 2018

אפליקציה חדשה עבור משרד החינוך תאתר למנהלי בתי הספר מורה ממלא מקום בדיוק כמו שמזמינים מונית

 

1.75 מיליון שעות לימוד מועברות לתלמידים בבתי ספר ובגנים על ידי עובדי הוראה ממלאי מקום. האפליקציה החדשה תסייע למנהלים למצוא בהתראה קצרה ממלא מקום למורה שלא הגיע לעבודה. 
חברת מעוף זכתה במכרז להקמת מאגר למורים מחליפים והנגשתם בלחיצת כפתור באמצעות אפליקציה, בדומה לשירות הזמנת מוניות: מי שיזכה להיות אחראי על הילדים מהגן ועד בית ספר תיכון ייבחר על פי מיקומו הגיאוגרפי, תמצית קורות החיים שלו, הזמינות שלו להגיע לעבודה והדירוג שניתן לו על ידי מנהלי בתי הספר שנעזרו בשירותיו. המאגר יכלול נתונים על 39 אלף ממלאי מקום בכל הארץ.

 

 לצורך הקמת המערכת, שנקראת "מילוי מ.קום", היקצו במשרד החינוך סכום של 4.1 מיליון שקל.

 

 בעקבות החששות שהולידו הפרשיות האחרונות שבהן מורים (חלקם מורים ממלאי מקום) תקפו מינית את תלמידיהם או גננות וסייעות שהיכו ילדים, במיזם החדש מתחייבים להקפיד ולבדוק כי אין כל עבר פלילי או עבירות מין למי שמבקש לעמוד מול בני הכיתה או הגן.

 

 


מוסדות חינוך רבים נדרשים לעיתים תכופות למצוא באופן מיידי ממלא מקום בעקבות היעדרות פתאומית של מורה או גנן בגלל מחלה או אירוע אחר. בדרך כלל מדובר בהחלפה לזמן קצר אולם ההתקשרות יכולה להיות גם לתקופה ממושכת יותר כשמדובר ביציאה למילואים, חופשת לידה, תאונה או שנת שבתון.

 

 בחברת מעוף מסבירים כי השיטה של הזמנת מורים מחליפים באמצעות אפליקציה או אתר, בדומה להזמנה של מונית או חדר במלון, נועדה לייעל את תהליך האיתור של ממלא המקום ולאפשר צבירה של דירוג וחוות דעת לטובת מנהלי בתי ספר וגנים שמחפשים עובד זמני.

 

ברוב המקרים, מי שנדרשים למשימה וממלאים את מקומם של הגננות, המחנכים או המורים המקצועיים הם גמלאי הוראה, סטודנטים להוראה ומורים במשרה חלקית. האפליקציה, אומרים במעוף, תאפשר לאותם סטודנטים לצבור ניסיון וחוות דעת.

 

"מילוי מ.קום" החל ברישום של ממלאי המקום בתחום ההוראה כשבעתיד יופיעו נוסף לפרופיל קצר ומיקום מגורים על גבי המפה גם דירוג, חוות דעת, נתונים כלליים ודרכי התקשרות.