מרכז מצוינות בלשכה לטכנולוגית המידע

יום ד', 30 במאי 2018

 

אילן אלתר מונה לתפקיד מוביל מרכז המצוינות

בלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל

 

הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל הכריזה לאחרונה על הקמתו של מרכז מצוינות בתחום ה-IIoT  Industry 4.0בראשותו של אילן אלתר. אלתר הינו מנכ"ל AlterNetומומחה IoT & IIoT - Industry 4.0.

צוין כי קבוצת המצוינות החדשה קמה במטרה להעשיר, להעצים ולטפח מומחי ידע בתכנון, יישום ושימוש אפקטיבי של פתרונות IIoT - Industry 4.0  חדשניים המייצרים תובנות וערך עסקי משמעותי, תחת כלים, מתודולוגיות וסטנדרטים, באמצעות קהילה מקצועית, רחבה ומעורבת.

ארגונים רבים עומדים בפני הצורך בהקטנת עלויות ייצור ואספקת התוצרים בזמנים קצרים, דבר המחייב את המנכ"לים ומנהלים בכירים של מפעלי הייצור לחשיבה אחרת.  Industry 4.0הינה תפיסה ארגונית חדשה לניהול מפעל באופן חכם ומודרני, המאפשרת פתרון אתגרים עסקיים קריטיים. מימוש "תעשייה 4.0" המבוססת על יכולות תקשורת וממשקים, עם יכולות הגנת סייבר מובנות בכל רכיב הינה אחד הפתרונות המקובלים כיום לנושא.

המורכבות בהפיכת המפעל למפעל חכם נובעת מהצורך לבצע אינטגרציה אנכית בתוך המפעל, בין מערכות ה-ITומערכות ה-OTוכן מהצורך לבצע אינטגרציה אופקית בין המפעל לספקיו וללקוחותיו.

לדברי יורם אלדר מנכ"ל הלשכה לטכנולוגיות המידע, הקמת מרכז המצוינות בתחום ה-  IIOTיש בו חידוש: מחד כניסה של הלשכה לתחום חדש שאינו רק טכנולוגי "טהור" ופונה לקהל יעד חדש שאיינו רק אנשי טכנולוגיה, ומאידך הקמת מרכז זה, עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית הלשכה שמרחיבה את תחומי עיסוקה לתחומים נוספים וחדשים.