קבוצת יעל רכשה את חברת אקספטיק האוקראינית

יום ב', 15 באפריל 2019

 

קבוצת יעל רכשה את חברת אקספטיק 019 האוקראינית. היקף הרכישה מוערך במיליוני שקלים. החברה, שתיקרא מהיום Yael Acceptic, תמשיך את פעילותה - הענקת שירותי פיתוח תוכנה ו- R&Dלחברות ישראליות המבקשות להרחיב את צוותי הפיתוח שלהן, תוך הורדת עלות הפיתוח.

פעילות יעל-אקספטיק שהיקפה הכספי מוערך בעשרות מיליוני שקלים, תיעשה באמצעות 150 עובדי החברה, מספר אשר צופים כי ישלש עצמו בשנתיים הקרובות.

לדברי הנהלת יעל חברת Accepticנבחרה בתום תהליך ארוך של בחינת השוק, בזכות הניסיון הרב שנצבר בעבודה עם חברות מישראל, תהליכי עבודה מסודרים המבטיחים תפוקה גבוהה, יכולות גיוס גבוהות בשוק האוקראיני ושביעות רצון מצד הלקוחות הקיימים.

דרור הר, מנהל חטיבת פיננסים ואנליטיקה בקבוצת יעל: "אנחנו צופים כי תוך כמה שנים, כל ארגון טכנולוגי ישראלי יעביר חלק מפעילותו לאוקראינה, בלית ברירה.

מטרת המהלך העסקי שביצענו היא להקל על התהליך הזה עבור גופים ישראליים. מצאנו את אוקראינה אטרקטיבית במיוחד בגלל כמות גבוהה של מהנדסים. גופי האקדמיה המקומיים 'מייצרים' 15 אלף בוגרים איכותיים, מידי שנה. כמו כן, מצאנו את השוק הזה כנכון עבורנו בזכות פוטנציאל של תקשורת בינאישית טובה עם הציבור המקומי, לעומתמקומות אחרים".

אקספטיק הינה שם חזק בשוק האוקראיני: לפי סקר מקומי היא אחת מ- 10 החברות האטרקטיביות לעובדים בקייב והחברה השניה האטרקטיבית לעובדים בחרקיב - שני מרכזי הפיתוח שהיא מפעילה.

מהנדסים בכירים, מפתחי web, מפתחי מובייל, אנשי DevOps, אנשי BIומספר מהנדסים שהם ד"ר ב-Machine Learning- מקצוע שבישראל לא ניתן למצוא בו עובדים - נמנים על שורות החברה הפעילה בשוק מזה 8 שנים.

על עשרות לקוחותיה נמנים בעיקר גופי טכנולוגיה ישראלים, רובם חברות סטארט-אפ, אשר ימשיכו לקבל שירות מחברת יעל-אקספטיק. יעל-אקספטיק תנהל עבור גופים ישראליים את תהליך ההשתלבות באוקראינה, ההתמקמות במשרדים המקומיים, ניהול עבודת המשאב האנושי על כל היבטיה - מגיוס כוח אדם ועד אירועי רווחה, ניהול תהליכי הבירוקרטיה המקומית, המשפטית, המיסוי, הביטוח, אירוח צוותים ישראלים מחברת האם, טיפול בהעברת כספים ותשלומים ועוד.