מענה פייסבוק לזום

יום ה', 23 באפריל 2020

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
ההצלחה של אפליקציית זום לקישור וידאו רב-אישי מעוררת מתחרים לפעולה. שכן מספר המשתמשים היומיים בזום זינק בתוך שלושה חודשים מכ-10 מיליון לכ-200 מיליון משתמשים. 
 
הרשת החברתית פייסבוק החלה בהשקה רכה של התקן שיחות וידיאו משלה, שפועל במסגרת אפליקציית המסרים המיידיים שלה "פייסבוק מסנג'ר". הפיצ'ר החדש החל להופיע בפני חלק מהמשתמשים, שרואים קישור ל-"יצירת חדר" של שיחה באחד ממסכי האפליקציה.
 
ההשקה הרכה של פיצ'ר חדרי שיחות הווידיאו באפליקציה לנייד מגיעה כשבועיים וחצי לאחר שפייסבוק השיקה גרסת דסקטופ של המסנג'ר שמאפשרת לבצע שיחות וידיאו במחשב האישי עם אנשי הקשר בפייסבוק.  גרסת הדסקטופ היא תוכנה שיש להוריד ולהתקין, בניגוד לגלישה ה"רגילה" בפייסבוק מסנג'ר דרך האתר של פייסבוק באמצעות הדפדפן.
 
עתה, בשני קליקים יכולים גם משתמשי פייסבוק במובייל לפתוח חדרי שיחה ולהזמין אליהם כל משתתף שירצו מבלי שיצטרכו להוריד אפליקציה נוספת.
 
כמו בזום, משתמשי המסנג'ר של פייסבוק יוכלו להזמין משתתפים לשיחה גם אם גם אם כלל אינם בעלי חשבון בפייסבוק. בדומה לזום, ההזמנה לשיחת הווידיאו מתבצעת באמצעות לינק ייעודי לחדר צ'אט, ובתנאי שקיימת אצל המוזמן בסמאטרפון אפליקציית פייסבוק מסנג'ר.
 
מפייסבוק נמסר ל"גלובס" כי "אנו תמיד בוחנים דרכים חדשות שיאפשרו לאנשים להישאר מחוברים. הפיצ'ר הזה עובר בדיקות בשווקים נבחרים במטרה להקל על אנשים להזמין חברים לשיחות וידיאו בעזרת קישור".
 
לא ברור עדיין בכמה משתתפים יתמוך הפיצ'ר של פייסבוק בנייד, אולם התוכנה שהיא השיקה לפני כשבועיים וחצי כוללת מגבלה של 50 משתמשים בלבד. על פי הערכות, גם פיצ'ר שיחות הווידיאו לנייד יכלול תמיכה בכמה עשרות משתמשים.