גוברת ההתנגדות נגד טכנולוגיות זיהוי פנים

יום ש', 13 ביוני 2020

 

בארצות הברית גוברת ההתנגדות  להפעלת טכנולוגיות של צילום וזיהוי פנים בכל התחומים ללא כל הגבלה.

ל"בחינה מחדש" של נושא זה הצטרפה עתה  יבמ שהודיעה על החלטתה לעזוב את שוק זיהוי הפנים .מבוסס בינה מלאכותית. 

מנכ"ל החברה, ארווינד קרישנה, כתב במכתב לקונגרס כי החברה מתנגדת לטכנולוגיה המשמשת לפרופיל גזעי ולמעקב המוני , בכך הצטרפה יבמ לקריאה  שפעילים מבצעים במשך שנים . 

ועתה גוברת  עצתם של מומחים שהזהירו מפני הסכנות בהטיה בזיהוי פנים וטכנולוגיות מעקב רחבות יותר

החששות מההטיה בצילומים לא הגיעו  רק מאוויר - אלה הן סוגיות שהובאו לראשונה על ידי שני חוקרים,  ג'וי בואולמוויני וטמניט גברו, במחקר כבר בשנת 2018 שכותרתוGender Shades.

 

זיהוי פנים הוא אחד מרבות מבעיות המעקב שהועלו לראשונה על ידי קהילות שחורות וחומות, שלעתים קרובות אינן זוכות לאשראי הולם ומתאים.

טכנולוגיית המעקב הופכת לנושא הזרם המרכזי בזכות מאות הפגנות נגד אכזריות של המשטרה וקוראת לשינויים  במשטרה מאז רצח ג'ורג 'פלויד על ידי שוטרים.

כיום, כלי מעקב רבים מפעילה  המשטרה נגד מפגינים וכל מיני חשודים

ומכאן הצעות לרפורמות משמעותיות במשטרה, כמו חוק השיטור שמציעים דמוקרטים הכולל הגבלות על מעקב, כמו איסור על הכרת פנים ללא צו

קבוצות  הנלחמת למען זכויות קוראות זה מכבר לאמזון לנתק את קשריה לסוכנויות אכיפת ההגירה והמכס , ומעוררת חששות כיצד הטכנולוגיה שלהן משמשת כדי לסייע במעקב ולעצור מהגרים.

בדטרויט הוציאה המשטרה את פרויקט האור הירוק בשנת 2016 , שותפות ציבורית-פרטית שבאמצעותה יש לקצינים גישה לקטעי מצלמה בזמן אמת בבתי עסק בעיר

המצלמות נמצאות כיום ביותר מ- 500 מוקדים ברחבי העיר, עם מיקוד במעקב אוכלוסייה שחורה בשיעור 80%