שינויים (קלים) בפייסבוק

יום ד', 2 במאי 2018
גלולת ארגעה: שינויים (קלים) בפייסבוק
 
באירוע המפתחים השנתי של הרשת החברתית הוצגו תכונות ושירותים חדשים, ביניהם שליטה משופרת בפרטיות, יכולת צפייה משותפת בווידאו וכלי היכרויות ייעודי. בנוסף, הוצגו חידושים באינסטגרם כשיחות וידאו ושיתוף שירים מספוטיפיי
 
F8, ועידת המפתחים השנתית של פייסבוק, עמדה בסימן של הערכות  חדשה שתוכל לשפר את שמירת הפרטיות ברשת החברתית, ולצידה שירות דייטינג חדש ושיפורים באינסטגרם.
 
בכנס צוין כי כל הביקורות ודו"חות ביקורת על פייסבוק: ומחדל הפרטיות לא הבריחו את הגולשים
 
כלי הגנת הפרטיות נקרא "נקה היסטוריה" (Clear History) - ומאפשר למחוק את היסטוריית האינטראקציות של המשתמש עם מפרסמים ויישומים ברשת החברתית, בדומה למחיקת קובצי קוקיז בדפדפנים.
 
"אנחנו בונים גרסה שתהיה דרך פשוטה לנקות את היסטוריית הגלישה בפייסבוק - על מה הקלקת, אתרים שבקרת בהם וכו'", כתב צוקרברג 
 
אינסטגרם גם היא זוכה לרענון נדרש לאחר שלא זכתה לשום תכונה חדשה מזה זמן רב. החידוש העיקרי הוא שירות וידאו צ'ט שיהיה זמין למשתמשים ויאפשר לבצע שיחות אחד על
אחד או שיחות קבוצתיות. 
 
השירות צפוי להגיע לאפליקציה בשבועות הקרובים. תכונה נוספת חדשה היא אפשרות שיתוף סרטונים ממצלמת גו-פרו, דרך האפליקציה של המצלמה בסמארטפון. כמו כן ניתן יהיה באותה דרך לשתף את השירים שמאזינים להם בספוטיפיי. בשני המקרים ניתן יהיה לערוך את הפוסט באינסטגרם. לדברי צוקרברג שתי התכונות זמינות כבר עכשיו למשתמשי האפליקציה.
 
עוד חידוש באינסטגרם הוא שיתוף פלטפורמת עריכת התמונות לשירותי צד שלישי. אלה יוכלו לשלב את כלי העריכה ואף להוסיף מדבקות מציאות מוגברת כחלק מהאפקטים הזמינים. פייסבוק  יצרה מספר שיתופי פעולה עם סלבריטאים וגופי מדיה כדי לקדם את התכונה.
 
ולסיום אפליקציית השידוכים דייטינג שתתחרה בטינדר.