גוברת המחאה נגד חוק הפיסבוק

יום ה', 19 ביולי 2018
 
התנועה לזכויות דיגיטליות בתגובה על הידיעה על עצירת חוק הפייסבוק בטירפודו המפתיע על ידי ראש הממשלה נתניהו.  "זהו חוק דרקוני שטוב שנעצר כעת"
 
בתגובה לידיעות על עצירת חוק הפייסבוק אומרת  פרופ' קרין נהון, מראשי התנועה לזכויות דיגיטליות כי: "מדובר כאן בחוק דרקוני שהורחב הרבה מעבר למידה הנחוצה, ואני שמחה שראש הממשלה גילה את הבעייתיות בחוק ועוצר אותו כעת. הרי אם החוק הזה יעבור, תושבי עמונה הבאה שינסו לקרוא למחאה ציבורית נגד פינוי יורדו מהרשת, והדפני ליף הבאה לא תוכל להעלות תכנים בדף הפייסבוק שלה.
 
לקחו כאן נושא חשוב של עצירת תכנים המסיתים לטרור והרחיבו את זה לכל עבירה פלילית. בעצם מאפשרים למדינה לקחת את החירות הדמוקרטית שלנו לזעוק, ומאפשרים למדינה לסגור את הפה של האזרחים. היה צריך לעצור את הרחבת החוק כבר מזמן וטוב מאוחר מאשר לעולם לא"
 
עו"ד יהונתן קלינגר מהתנועה לזכויות דיגיטליות הוסיף כי:  "חוק הפייסבוק הוא חוק מסוכן, שהיה יכול להביא לסכנה אמתית לדמוקרטיה בצורה שבה חברות טכנולוגיה היו מסכנות את בטיחות הגולשים שלהן בגלל גחמות של ממשלת ישראל. רק השבוע גילינו שכדי להפעיל את מנגנון הצנזורה של סין הוכנסה למערכת ההפעלה של אפל פרצת אבטחה. כך גם היה קורה בישראל. הכנסה של מערכת שתייצר רשתות חברתיות נפרדות שבהן אין תכנים שהמדינה סימנה כלא ראויים היא מערכת מסוכנת שמזכירה משטרים חשוכים".