טוויטר נגד מידע מטעה ברשת

יום ה', 19 במרץ 2020

הנהלת חברת טוויטר מודיעה עתה כי היא דורשת מהמשתמשים להסיר ציוצים שיכולים לתדלק את התפשטות נגיף הקורונה החדש. גם החברה עצמה תמחוק כל ציוץ מטעה או שלילי כזה.

זהו  צעד שיכול לסייע במאבק במידע שגוי ברשת החברתית.

בהנחיות החדשות, שנכנסות לתוקף מיידית, הרשת החברתית תנווט טוויסטים הנוגדים את המלצות רשויות הבריאות המקומיות והעולמיות או מעודדים שימוש בטיפולים לא יעילים או מזיקים.

כמה מהדוגמאות שטוויטר סיפקה לשלילה כוללים ציוצים שקובעים כי "התרחקות חברתית אינה יעילה" ו- "אם אתה יכול לעצור את נשימתך למשך 10 שניות, אין לך וירוס קורונה."

החברה מדברת על סוגים אחרים של מידע מוטעה, כולל טענות כוזבות לפיהן קבוצות ולאומים ספציפיים כמו אסייתים רגישים יותר ל- COVID-19, מחלת הנשימה שנגרמת על ידי נגיף הקורונה.

בטיחות בטוויטר

בטוויטר דורשים מאנשים להסיר ציוצים הכוללים את הדברים הבאים:

@TwitterSafety

תוכן המגדיל את הסיכוי שמישהו ידבק או מעביר את הנגיף, כולל:

- מניעת הכוונה של מומחים

- עידוד לשימוש בטיפולים, מניעה וטכניקות אבחון מזויפות או לא יעילות

- תוכן מטעה המתיימר להיות ממומחים או רשויות

בטוויטר אומרים כי הכללים אינם חדשים לחלוטין, אך הם מרחיבים ומבהירים את הגדרת התוכן המזיק לה. ההנחיות החדשות מגיעות כאשר הרשתות החברתיות מנסות לעצור את התפשטות המידע השגוי אודות נגיף הקורונה.

במקביל בפייסבוק מוסרים כי היא יוצרת ריכוזיות מידע  מקוונת חדשה, כך שמשתמשים יוכלו למצוא מידע על נגיף הקורונה ממקורות אמינים.

לא ברור עד כמה המאמצים להידרש למידע שגוי עובדים. ה"ניו יורק טיימס" דיווח מוקדם יותר החודש כי עשרות סרטונים, תמונות ופוסטים הכוללים מידע על נגיף Coron  ממשיכים להחליק דרך הסדקים במדיה החברתית.

בטוויטר לא מציינים  כמה ציוצים נמסרו  עם מידע שגוי של וירוס קורונה. החברה מסתמכת יותר על כלים אוטומטיים כדי לסמן תכנים המפרים את כלליה.