מלם תים שדרגה את מערך תשתיות המחשוב במכללה הטכנולוגית באר שבע

יום ו', 5 בנובמבר 2021
 
קבוצת הטכנולוגיה מלם תים,  השלימה במכללה הטכנולוגית באר שבע פרוייקט להחלפה ושדרוג של סביבת המחשוב באמצעות פתרון שרתים ואיחסון אחוד מבית VxRail HCI מבית Dell. עלות הפרוייקט – מעל 2 מיליון שקל.
 
הפרוייקט, המהווה פריצת דרך בתחום הטרנספורמציה הדיגיטלית באקדמיה, מקיף מעל 1,000 משתמשים, בהם סטודנטים ואנשי סגל. הוא כלל הקמה מחדש של סביבות השרתים, האחסון והתקשורת וכן סביבת VDI (Virtualization Desktop Infrastructure) ומשרת את משתמשי הקצה של המכללה, הנכנסים למערכת מרחוק. במקביל, הוקם בקמפוס אתר גיבוי (DR Disaster Recovery), לטובת מערך הפרודקשן החדש של VxRail ולטובת יתר המערכות במכללה. את כל הסביבה עוטפת מערכת תקשורת חדשה, מבוססת ,Cisco הבנויה ממתגי ליבה ומתגי Access מהמתקדמים ביותר בשוק. 
מדובר במערכת יעילה, חסכונית, מהירה וחדשנית, אשר מספקת ביצועים גבוהים יותר ומצעידה את המכללה קדימה.
יעקב דור, מנכ"ל המכללה הטכנולוגית באר שבע: "אנו שמחים על סיומו המוצלח של הפרוייקט, אשר ישמש את הסטודנטים שלנו הלומדים במסלולי הנדסאים במגוון רחב של מגמות. שידרגנו את כל סביבת העבודה במכללה, מבחינת יכולות אחסון, מערכות גיבוי, מערכות פיתוח ומערכת גישה מרחוק, שמאפשרת לסטודנטים להתחבר מהבית למערכות המחשוב של המכללה,  לרבות תוכנת AutoCAD בה משתמשים הסטודנטים שלנו. אין ספק שהשדרוג קידם את המכללה למערכת ממוחשבת עדכנית, חדשנית ומאובטחת הרבה יותר."  
 
צוין כי "הפרויקט התאפשר בזכות תקציבים ייעודיים לפרוייקטי תשתית, שהגיעו מזרוע העבודה במשרד הכלכלה, במסגרת רפורמה בהשכלה הטכנולוגית אשר מוביל המשרד. שדרוג מערכות המחשוב של המכללה והקמת חדר שרתים משני, יתנו מענה לסוגיות מקצועיות ופדגוגיות רבות לטובת ציבור הסטודנטים. בנוסף, הם יתנו מענה להגדלה בקצב יישום נתונים שצמח מאוד בשנתיים האחרונות וכן לביצוע תהליכים של איחוד נתונים ויכולת שחזור נתונים בצורה מהירה, במקרה של תקלות או אירועים משמעותיים. 
אנו מקיימים שיתוף פעולה אסטרטגי ארוך שנים עם מלם תים, שמלווה את המכללה בפרוייקטים רבים לשיפור ושדרוג תשתיות המכללה בעשור האחרון".