האחים יהודה וזהר זיסאפל חנכו בטכניון את "הבניין ע"ש זיסאפל להנדסת חשמל ומחשבים"

יום ג', 21 ביוני 2022

"הבניין ע"ש זיסאפל להנדסת חשמל" נחנך בטכניון בחיפה. המבנה, בן שמונה קומות ובשטח של 5,400 מ"ר, שישמש את הפקולטה להנדסת חשמל ע"ש ויטרבי, הוקם בתרומתם של בוגרי הפקולטה זהר ויהודה זיסאפל, שקיבלו  את אות הטכניון – האות היוקרתי ביותר שמעניק הטכניון על מפעל חיים. זהו המבנה השני שנושא את השם "זיסאפל" בטכניון, כשהראשון היה בניין המרכז לחקר מדעי הננו-טכנולוגיה שנתרם בשם הוריהם של שני האחים.

"נרשמנו לטכניון לפני כחמישים שנה כי זה היה בית הספר הטוב ביותר להנדסה בישראל – ובעצם גם היחיד," אמר זהר זיסאפל. "עכשיו נותר לשמר את מעמדו של הטכניון, ואנו שמחים שביכולתנו לעזור בכך." אחיו יהודה זיסאפלאמר כי "הבניין הראשון של הפקולטה, שבו למדנו, נתרם על ידי פישבך, יהודי אמריקאי, ונקרא על שמו. זו זכות גדולה עבורנו שאת בניין הפקולטה החדש תרמנו אנחנו - ישראלים שלמדו בטכניון."

"בזכות העשייה רבת השנים שלכם, האחים זיסאפל, פועל כיום מרכז מחקר מתקדם ושוקק המשרת עשרות קבוצות חוקרים בטכניון ומחוצה לו, והפקולטה מבססת את מעמדה בחזית המחקר העולמית," כתב נשיא המדינה יצחק הרצוג ליהודה וזהר. נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון ציין כי האחים זיהו בשלב מוקדם מאוד את חשיבותו של תחום הננו ותרמו לפיתוחו בטכניון. "הבניין החדש יסייע לנו להמשיך ולפתח את הפקולטה."

"המשק הישראלי סובל ממחסור חמור במהנדסים ובכוח אדם טכנולוגי," אמר יהודה זיסאפל. "תרמנו להקמת הבניין מתוך חזון שיסייע לפקולטה ולטכניון במשימתם להגדיל את מספר חברי הסגל ואת תחומי המחקר וההוראה ולהכשיר יותר מהנדסים צעירים לטובת תעשיית ההייטק בישראל."

לדברי דיקנית הפקולטה פרופ' עדית קידר, הבניין החדש יאפשר לעשות את הקפיצה הקוונטית שהפקולטה זקוקה לה - גיוס חברי סגל מבריקים וסטודנטים לתארים מתקדמים, כניסה לתחומי מחקר חדשים כגון טכנולוגיות קוונטיות ויישומי AIבשלל תחומים ובניית תשתית מחשוב משופרת שהיא התנאי לפריצות דרך חדשות.

 

טקס החנוכה וגזירת הסרט. מימין לשמאל: יהודה זיסאפל, נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון, זהר זיסאפל, יו"ר אגודת ידידי הטכניון בישראל פרופ' פרץ לביא, נכדו של זהר זיסאפל יונה זיסאפל (באדום), דיקנית הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע"ש ויטרבי פרופ' עדית קידר ואלוף (מיל') עמוס חורב

תמונה מאושרת בשימוש בקרדיט ניצן זהר, דוברות הטכניון:

ויש גם סרטונים

 

https://youtu.be/8nrguOB7Jts

 

https://youtu.be/AdMbOGybTWg