אינטל רוכשת עוד סטארטאפ ישראלי

יום ה', 5 בנובמבר 2020

ציידי החדשנות של אינטל לא נחים. גם בישראל.

בשנים האחרונות אינטל מעבירה את הפוקוס שלה לתחום ה-AI ומשקיעה בו משאבים רבים, בין היתר על ידי רכישה של טכנולוגיות וסטארטאפים ישראליים דוגמת Habana Labs ומובילאיי.

עתה נמסר על רכישה של סטארטאפ ישראלי נוסף על ידה. על פי דיווח של טקראנץ’, רכשה ענקית השבבים את הסטארטאפ הירושלמי Cnvrg.io, שמפתחת תהליכי אוטומציה לעבודתם של מדעני הנתונים. החברות לא חשפו נתונים פיננסיים נוספים על העסקה. סכום העיסקה לא נמסר.

הפלטפורמה שפיתחה Cnvrg.io מיועדת למדעני הנתונים בחברות, והיא מאפשרת  לפתח תהליכי פיתוח של מודלי ML מורכבים – באופן פשוט ומהיר יותר, בזמן שהיא מנהלת את כל החלק הטכני והאופרטיבי שבתהליך. המוצר מתאים לעבודה בכל שפות התכנות ופועל במתכונת של SaaS/On-Prem, בכל סביבות הענן. Cnvrg.io פונה בעיקר לארגונים עם צוותים גדולים והמודל הכלכלי שלה מתבסס על מינוי בהתאם לכמות היוזרים ודמי שימוש במערכת.

בחברת cnvrg.io, מציינים כי לעומת מתחרים כמו Databricks או Sagemaker, 

Cnvrg.io היא הפלטפורמה היחידה המציעה פתרון מקצה לקצה אמיתי, המאפשר למדען הנתונים לנהל את כל התהליך משלב המחקר, ועד ההטמעה של המודלים במערכות ה-IT של הארגון. הפלטפורמה של החברה היא היחידה התומכת ב-continual learning, כלומר אימון מודלים על מידע חי – באופן רציף.

Cnvrg.io הוקמה ב-2017 על ידי יוחאי אטון ולאה קולבן, והיא מעסיקה כיום כ-30 עובדים בירושלים, תל אביב וניו יורק. מאז הקמתה גייסה החברה 8 מיליון דולר ממשקיעות כמו Hanaco, קרן JVP, המשקיע קווין ברמייסטר, מהמשקיעים ראשונים בסקייפ, ופרשנט מאליק – ממייסדי Cassandra.

באינטל אישרו את דבר הרכישה, ומסרו “החברה תמשיך להיות חברה עצמאית תחת אינטל, ותמשיך לשרת את הלקוחות הקיימים והעתידיים שלה”.

כיום מחזיקה אינטלבמרכזי פיתוח בחיפה, פתח תקווה וירושלים, מפעל שבבים בקריית-גת; קרן הון התאגידית של אינטל (Intel Capital) נחשבת לאחת מהפעילות ביותר בישראל והשקיעה בשנים האחרונות עשרות מיליוני דולרים במיזמים ישראליים; וכמובן, הרכישות של סטארטאפים ישראליים. בעשור האחרון רכשה אינטל את מוביט, Habana Labs, מובילאיי, Replay, הסטארטאפ Ginger, את Omek, אינסייטיקס, גראפטק, סנטרינו, Telemap, Innovision ואת נאוקלאוס.