חדש באמדוקס - בחר(י) לך כמה ימי חופשה

יום ה', 3 בפברואר 2022
 
ספקית התוכנה לחברות ברחבי העולם , אמדוקס, שמעסיקה 29 אלף עובדים מתוכם 5,000 בישראל, עוברת למודל עבודה חדשני שמאפשר לעובדים לקחת ימי חופשה ללא הגבלה. על פי המודל, כל עובד יוכל לקחת מספר ימי חופשה בלתי מוגבל מעבר למכסה השנתית של ימי החופש. המכסה השנתית תישמר כחוק, ולכל עובד יהיו מספר ימי חופש בהתאם לחוזה שלו, אותם ניתן יהיה לפדות במעמד העזיבה.
 
הימים הנוספים יינתנו בתיאום עם המנהלים הישירים, והם יוכלו להיות החל מימים בודדים לצורך סידורים ועד חופשה של שבוע ויותר לצורך ביקור משפחתי או כל צורך אחר. התוכנית תיכנס לתוקף במרץ הקרוב, ובכך תהיה אמדוקס למעסיק הגדול הראשון במשק שמאמץ מודל זה. ישראל וארצות הברית הן מהמדינות הראשונות בהן תושק התוכנית, ובהמשך היא תורחב למדינות נוספות. 
 
"זיהינו את הצורך בגמישות עוד לפני הקורונה, ועברנו למודל של יום עבודה אחד מהבית לפני שהמגפה פרצה", אומרת יהודית ימפולסקי, סמנכ"לית משאבי אנוש של אמדוקס בשיחה עם "כלכליסט". "ימי חופש ללא הגבלה הם מבחינתנו הרובד הבא שנועד לבטל את המחשבה על ימי החופש.
 
אנחנו לא רוצים שמי שיש לו ילדים קטנים יתלבט אם להישאר איתם בבידוד יום או יומיים מתוך מחשבה שהדבר יפגע בימי החופשה שלו בקיץ. אני רוצה להפסיק את ההתלבטות ואת החשבון של ימי החופש. העובדים צריכים לנהל את החיים הפרטיים שלהם לצד העבודה, ואני גם מאמינה שזה יוביל להגדלת הפרודוקטיביות".