פריצת דרך במיזם הסיבים של חברת החשמל:

יום ד', 13 במרץ 2019
פרויקט הסיבים האופטים לתקשורת מהירה - בו ישראל מפגרת מאד לעומת המדינות המפותחות - עומד לקבל תאוצה.
סלקום וקרן תשתיות ישראל משקיעות בחברת הסיבים האופטיים IBC של חברת החשמל.
ההסכם מסדיר הזרמת הון ל-IBC בסכום העומד על כ-103.5 מיליון שקל
 
השותפות (סלקום ותש"י) תחזיק 70% מהון המניות של IBC, חברת החשמל תחזיק 30% מהון     
המניות, והן תהיינה בעלי המניות היחידות ב- IBC .
 
חברת החשמל דיווחה לבורסה כי נחתם הסכם לרכישת 70% מהון המניות של מיזם הסיבים.
הפרטים שנמסרו:  חברת החשמל, חברת סלקום, תש"י (קרן תשתיות לישראל) , IBC, בעלי המניות הקיימים ב- IBC וספקים משמעותיים של IBC חתמו על המסמכים הסופיים לביצוע עסקת השקעה של סלקום ב- IBC.
 
מעבר להזרמת הון, העסקה עם שותפות סלקום תש"י, המתמחה בתחום התקשורת, תניע ותקדם את פרישת הסיבים האופטיים ותגדיל את היקף הלקוחות ונתח השוק של IBC.  זאת, בהתבסס על מוצר ושירות איכותיים, המבוססים על תשתית רשת החשמל של חברת החשמל.
 
אלוף במיל. יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל: 
 
"התוכנית לפריסת תשתית תקשורת המבוססת על סיבים אופטיים, הינה תוכנית ברמה הלאומית, שתקדם את מדינת ישראל לחזית הטכנולוגיה העולמית.
 
לציבור הישראלי מגיע ליהנות מתשתית מתקדמת זו, בדומה לשאר אזרחי המדינות המפותחות בעולם. חברת החשמל פועלת לקידום תשתיות תקשורת מתקדמות הן במרכז והן בפריפריה.
 
החיבור המתבקש של חברת החשמל עם סלקום ועם קרן תשתיות לישראל (תש"י) יקדם ויאיץ את פריסת הסיבים האופטיים של חברתIBC , ובכך יצעיד את כלל שוק התקשורת קדימה". 
 
עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל:
 
"מיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל עלה על מסלול בטוח להצלחה. שילוב הכוחות הטכנולוגיים והתשתיתיים של חברת החשמל ומחויבות העובדים לפריסה ביחד עם היכולות של סלקום ותש"י יעמידו לטובת הציבור הישראלי פלטפורמת שירות חסר תקדים באיכותו בישראל".