איטליה נגד אפל וסמסונג

יום ו', 26 באוקטובר 2018
 
אפל וסמסונג נקנסו על עדכוני תוכנה שפוגעים בטלפונים שלהם.
 
רשות התחרות האיטלקית  AGCM, קנסה את אפל וסמסונג ב -5 מיליון יורו (כ -5.7 מיליון דולר), על ששחררו  עדכוני תוכנה "שהפחיתו באופן משמעותי את הביצועים של הטלפונים", אמר דובר ה- AGCM בהצהרה.
 
שתי החברות קראו לאנשים להתקין "עדכונים חדשים במקום אלה שאינם נתמכים כראוי על ידי המכשירים שלהם", אמר דובר  AGCM, והוסיף כי אפל וסמסונג לא הצליחו לספק ללקוחות "דרך יעילה לשחזר את הפונקציונליות המלאה של המכשירים שלהם. מחדל זה דחף את הצרכנים לקנות מכשירים חדשים", על פי AGCM.
עוד כשל וקנס הוטלו לאחר שאפל נכשלה לכאורה  לספק מידע הולם על איך לשמור ולהחליף את סוללות הטלפון..
 
בדצמבר האחרון, אפל הכירה בכך שתוכנת ה- iOS שלה מאטה את הביצועים של מכשירי iPhone ישנים יותר. החברה אמרה ש-iOS עושה את זה כדי לנטרל בעיות הזדקנות סוללות ליתיום יון. לאחר ביקורת על מדיניות הסוללה שלה, התנצלה אפל רשמית והציעה החלפת סוללות ב -29 דולר, תוכנית שתסתיים ב -31 בדצמבר.
 
אפל הכחישה כי בטלפונים היתה האטה מכוונת כדי להשיג לקוחות לקנות מודלים חדשים. החברה לא נענתה לבקשת תגובה מפורטת.
 
סמסונג הכחישה כי היא האטה טלפונים ואמרה כי היא תערער על ההחלטה.
 
"אנחנו מאוכזבים מרשות התחרות האיטלקית על ההחלטה", אמר דובר סמסונג בהודעת דוא"ל. "סמסונג לא הוציאה שום עדכון תוכנה שהפחית את הביצועים של Galaxy Note 4. לעומת זאת, סמסונג פרסמה תמיד עדכוני תוכנה המאפשרים ללקוחות שלנו ליהנות מהניסיון הטוב ביותר".
 
רשות הביקורת האטלקית אף הורתה לחברות לפרסם הצהרה על הדף האיטלקי של אתרי האינטרנט שלהם וליידע את הצרכנים על ההחלטה של AGCM.