השקעה ראשונה של קרן ההשקעות של האיחוד האירופי

יום א', 16 בספטמבר 2018
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
האיחוד האירופי מכריז על ההשקעה הראשונה אי פעם בהיי טק הישראלי דרך קרן ההשקעות של האיחוד, ה – EIF -The European Invesment Fund  ההשקעה מגיעה כחלק ממימוש תכנית
ה- InnovFin ותוכנית המסגרת של האיחוד האירופי Horizon 2020
ישראל שותפה בתוכנית המסגרת האירופית על ידי השקעה המבוצעת על ידי רשות החדשנות באמצעות המינהלת הישראלית למו"פ האירופי   ISERD
 
ההשקעה בסך 20 מיליון דולר, תהיה השקעת העוגן בקרן ICV III שכבר החלה בבחינת השקעות חדשות.
 
קרן ICV III תשקיע בחברות סיד ובחברות מתחילות שתחום עיסוקן נע סביב עולמות התכנה, החומרה, התשתיות והחדשנות ותכליתן העצמת יעילות ועמידות של משאבים מסוגים שונים.  החברות אשר תיבחרנה יעסקו בקידום טכנולוגיות ומודלים עסקיים על מנת לגרום למודרניזציה של תעשיות שונות ובעיקר אלה אשר מאמצות טכנולוגיות לקיימות וחדשנות.
 
השתתפות ישראל בתוכנית המסגרת האירופית למו"פ – Horizon 2020 מבוצעת על ידי רשות החדשנות באמצעות המינהלת הישראלית למו"פ האירופי  ISERD. במרוצת שנים אלו ישראל תשקיע סך של 1.1 מיליארד יורו בפרוייקטי מו"פ תעשייתי. אחד מהיתרונות החשובים של השתתפות ישראל בתוכנית זו היא כניסתם ומעורבותם של מוסדות פיננסים אירופים בישראל, מעורבות הכוללת השקעות בקרנות הון סיכון ושימוש בכלים פיננסיים למימוש חזון החדשנות כגון מתן ערבויות לבנקים  מקומיים אשר יעניקו לחברות ישראליות את האפשרות להתפתח ולגדול.
 
כבר בביקורה הנוכחי, מתכוונת המשלחת לקיים מפגש עם כמה חברות פוטנציאליות שמתאימות לפורטפוליו הנדרש.
 
קרן ההשקעות האירופית (EIF) היא כאמור, חלק מקבוצת הבנק האירופי להשקעות. משימתה המרכזית היא לתמוך בעסקים הקטנים והבינוניים באירופה (SME) על ידי סיוע במימון. EIF מעצבת ומפתחת קרנות הון סיכון וגידול, ערבויות ועוד, אשר ממוקדים במיוחד לפלחי שוק אלה. EIF מטפחת את מטרות האיחוד האירופי לתמיכה בחדשנות, מחקר ופיתוח, יזמות, צמיחה ותעסוקה ברחבי מקומות רבים בעולם.