מיקרוסופט יוצאת עם סמארטפון מתקפל משלה

יום ג', 16 ביוני 2020
נראה כי למרות הביקורת והכשלונות של הסמארטפונים המתקפלים החברות הגדולות רואות עצמן "חייבות" לצאת עם מודולים חדשים בתחום זה.
 
עתה הגיע תורה של מיקרוסופטפ.
מיקרוסופט צפויה להשיק את סמארטפון ה-Surface Duo ההיברידי שלה כבר בחודש הבא , כך על פי 
דיווחים של אתר Windows Central.
 
לא רשמית נמסר כי  הסמארטפון המתקפל של מיקרוסופט יושק בקיץ הקרוב
החברה צפויה להשיק את ה-Surface Duo  ואיתו את השקת מערכת ההפעלה החדשה שלה Windows X, המותאמת למכשירי ה-Surface החדשים.
 
בהודעה קצרה של החברה נאמר כי "זהו האיזון המושלם של פריון וניידות. Surface Duo הוא מכשיר חדש עם מסך כפול שמתאים לכיס. עם שני מסכים המחוברים באמצעות ציר 360 מעלות מהפכני, Surface Duo מאגד את מיטב מיקרוסופט ואנדרואיד כדי לזרז מחדש את הפרודוקטיביות תוך כדי תנועה." 
צוין כי המכשיר שנחשף עוד בשנה שעברה ושעד כה לא היה בעל תאריך השקה יגיע לחנויות כבר בקיץ, מעט לפני שסמסונג צפויה להכריז על מכשיר הפולד החדש שלה.
 
עם זאת מגיפת הקורונה גרמה לאי סדר בתאריכי ההשקה של מוצרי הסרפס ו-ווינדוס X.
 
ה-Duo הוא המכשיר הראשון של מיקרוסופט שיתבסס על מערכת הפעלה אנדרואיד. שלא כמו המכשירים ההיברידים של שאר היצרניות, מיקרוסופט העדיפה לעצב מכשיר מוכוון לפרודוקטיביות. היא חיברה שני מסכים נפרדים בציר בתצורת ספר, בדומה למכשירים דומים שהושקו בעבר על ידי סוני, HP ואפילו ZTE. חשוב לציין שתצורה זו  זכתה לביקורת שלילית בגלל הארגונומיה הבעייתית וחוסר ההתאמה של ממשקי מערכות ההפעלה  לתצורה.
 
כיום אנדרואיד כבר כוללת תמיכה מובנית בתצורת מסך מתקפל ואין שום בעיה לבצע לה התאמות לתצורת המסך הכפול של מיקרוסופט. ה-Duo צפוי להציע שני מסכי 5.6 אינץ' ברזולוציה של 1,350 על 1,800 פיקסלים. עם זאת המפרט שלו כנראה יתבסס על ערכת שבבים לסמארטפון משוק הביניים ולא על מעבד הדגל האחרון של קוואלקום, הסנאפדרגון 865 שצפוי להניע את הפולד 2.