המתקפל של סמסונג יוצא מחדש

יום ה', 25 ביולי 2019
שישים ותשעה יום לאחר שהייתה אמורה לצאת למכירה, הכריזה סמסונג על חלון שחרור חדש עבור ה- Galaxy Fold, הטלפון המתקפל הראשון שלה אי פעם. או ליתר דיוק, חודש שחרור: ספטמבר. ורק במדינות נבחרות, כפי שתוכנן בתחילה. סמסונג אמרה כי היא תשתף תאריכי מכירה ספציפיים ככל שיתקרב החודש -  מנחשים כבר באוגוסט. עם הכרזה זו, יצרנית הטלפונים הגדולה בעולם סוף סוף שברה את שתיקתה בנוגע למכשיר של כמעט 2,000 דולר, שעוכב מאז 22 באפריל, לאחר שסוקרים דיווחו על שבירות מסך, מרצדים ועירפולים.
 
אף על פי שההזמנות המקדימות של גלקסי מתקפל אזלו ביום הראשון, הטלפון מעולם לא יצא למכירה רשמית, ולא נאסף כסף בהזמנה מראש. יחידת הביקורות שבדקו מומחי  CNET לא נשברה, אם כי היא חוותה נזק קל למסך. עלות מכשיר הקיפול עולה 1,980 דולר, שמתמרה לכ -1,500 ליש"ט או 2,800 דולר ארה"ב.
בנוסף לחלון השקה חדש, סמסונג גם אמרה כי היא תיקנה את הבעיות שגרמו לטלפונים של כמה בודקים להישבר מלכתחילה. התיקונים כוללים:
שכבה עליונה מגנה המשתרעת מעבר ללוח הקדמי, "שזה חלק בלתי נפרד ממבנה התצוגה".
"חיזוקים" בכדי למנוע מהפסולת לעבור אל מתחת למסך.
"כובעי הגנה" חדשים לחיזוק החלק התחתון והתחתון אשר חשפו פערים טבעיים שבהם חלקיקים יכולים להיכנס.
חיזוקי מתכת מתחת למסך (תצוגת Infinity Flex), יש להניח שהמסך הפלסטי יהיה נוקשה יותר.
 
בהודעתה אמרה סמסונג כי "כולנו בסמסונג מעריכים את התמיכה והסבלנות שקיבלנו מאוהדי גלקסי בכל העולם". סמסונג עבדה גם על שיפור האפליקציות, כך אמרה החברה בהצהרתה. החברה הוסיפה כי היא עורכת בדיקות בקרת איכות סופיות.
 
תאריך המכירות החדש מאשר כי סמסונג עדיין מאמינה בעתיד הטלפון המתקפל, גם אם חלק ממבקריה מתנערים. 
 
יחד עם 5G, טכנולוגיית הרשת מהדור הבא, עיצובים לטלפון מתקפל הם פוטנציאל השינוי המשמעותי ביותר לתעשיית הטלפונים מזה עשור. בתקופה שבה המכירות ניידות במשקלים כבדים כמו אפל וסמסונג, טלפון שמתקפל לשניים מציע מראה חדש וקיצוני. זה גם פותח דרכים חדשות לשימוש במכשיר שיש לו גודל מסך של טאבלט באריזה בערך בגודל של סמארטפון גדול.
 
העיכוב עורר דאגה ביכולתם של טלפונים מתקפלים להיטיב עם הבטחת העיצוב שלהם, במיוחד במחירים המופקעים שצוינו. הטלפון המתקפל של Huawei, ה- Mate X, עולה כ -2,600 דולר (2,300 יורו). עם זאת הבעיות של סמסונג מעוררות ספק גם בלהיטותם של יצרני הטלפון המתחרים לשחרר טלפונים מתקפלים משלהם.