עוד מעקב מבית גוגל

יום ג', 28 במרץ 2017
גוגל Maps, אחת מאפליקציות הניווט הפופולריות בעולם, משמשת בעיקר לאיתור כתובות וקבלת הוראות הגעה ברגל, ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית. לרוב, האפליקציה עושה את זה מעולה ובקרוב יתווסף פיצ'ר חדש, שיהפוך אותה גם לכלי מועיל לקביעת מפגשים ספונטניים.
 
הרכיב החדש אותו הציגה גוגל הוא שיתוף מיקום בזמן אמת. ניתן יהיה להפעיל את התכונה הזו מראש עבור אנשי קשר מסוימים, או רטרואקטיבית לאחר תחילת הנסיעה, כך שאנשים אחרים יידעו כיצד לעקוב בנוחות אחרי מיקומכם בהתאם לשעת ההגעה המשוערת והזמן אותו אתם מתכננים להעביר שם.
 
ראוי לציין כי Waze, אפליקציית הניווט הישראלית שנרכשה על ידי גוגל אך עדיין מפותחת בנפרד מגוגל Maps, מציעה אפשרות לשיתוף מיקום עם חברים כבר תקופה ארוכה. יתרון אחד באפליקציה של גוגל הוא שניתן לשתף גם מיקום כללי (האזור בו אתם נמצאים) ולא רק מיקום מדויק.
 
בגוגל מפות כל מי שיפעיל את השירות יראה שאתם מחפשים חברה, ויידע בדיוק האם כדאי לצאת או שכבר עזבתם את האזור. כך ניתן למעשה להזמין אנשים להצטרף אליכם מבלי להיות חשופים לריגול מדויק.
 
שימוש אפשרי נוסף הוא בקרת הורים. אפשר להגדיר שרק משתמשים מסוימים יראו את המיקום של הסמארטפון בכל רגע נתון, וכך לקבל אינדיקציה בזמן אמת, למיקום מדויק או למיקום הכללי של הילדים.