מתקדמת הקמת חממת פודטק בגליל

יום ג', 11 ביוני 2019

ספנסר מוהן מקרן Finistrete

קרן Finistere Ventures זכתה במכרז הממשלתי להקמת חממת FoodTech ביחד עם תנובה וגורמים נוספים.

תנובה תהיה הגוף המוביל  בתחום חדשני זה הכל בסיוע מימון ממשלתי. פיניסטר כבר השקיעה בשתי חברות בתחום טכנולוגיות המזון וטכנולוגיות החקלאות בישראל ולרגל ההשקעה החדשה ביקר בארץ  ספנסר מוהן, מייסד ושותף בקרן.

האורח הצהיר כי: "גם לפני עשור ברור שנוצרו כאן חברות, אבל זה לא דומה למה שקורה בשלוש השנים האחרונות בארץ. היתה צמיחה משמעותית בפעילות, כשישראל היא אחד המניעים הראשונים של תחומי הבינה המלאכותית וביג-דאטה. זה נכון במיוחד לתחומים כמו ניתוח תמונה. זה תחום ענק בישראל, ורמת המחקר גבוהה יותר מזו שבעמק הסיליקון."

 

Finistere השקיעה כבר בשתי חברות ישראלית. הראשונה, Taranis, מפתחת טכנולוגיה שמסייעת לחקלאים להגדיל את פוטנציאל הייבול ב-7.5% בעזרת ניתוח מידע ויזואלי. טראניס מספקת ללקוחותיה, בעיקר חקלאים המנהלים שטחי ענק בצפון ודרום אמריקה, שירות הכולל צילום השטח ברזולוציה גבוהה ממטוסים ורחפנים מספר פעמים בכל עונה. היא יודעת לאסוף מידע ויזואלי ברמת דיוק גבוההה מהקיים בשוק, ולהפיק ממנו תובנות אגרונומיות הקשורות למחלות, חרקים או כל בעיה אחרת הקשורה בגידולי שדה.

 

החברה השנייה, CropX, פיתחה טכנולוגיות לאופטימיזציה של תשומות בחקלאות וניהול הגידול על בסיס נתונים שנאספים מחיישני קרקע, בשילוב עם מערכות ניתוח עננית. מערכותיה של CropX מנטרות וממפות את זרימות המים בקרקע, ומספקות מודלים של זרימה וחלחול למי התהום. על בסיס המודלים, ניתן להפיק המלצות על אופן גידול יבולים או ניהול שטחי מרעה. "יש להם את חיישני הקרקע הפשוטים והעוצמתיים ביותר. עובד לא מיומן יכול לפרוס את החיישנים שלהם", אמר מוהן.

inistrete מגייסת בימים אלו קרן שלישית, שעתידה להגיע לכרבע מיליארד דולר, ומתכננת לבצע באמצעותה פעילות השקעות נרחבת בארץ, כולל בתחום הפודטק וכל מה שנוגע לשרשרת האספקה בהתאם לשינויים בהרגלי הצריכה.