פורום חברות האופטרוניקה יקדם שתפ בינלאומים ותעשיות הזנק

יום א', 5 בנובמבר 2017

מטרת הפורום הנה לחזק את חברות האופטרוניקה בישראל על ידי הידוק הקשרים בין  החברות לבין עצמן, בין החברות לאקדמיה, בין החברות לגורמי ממשל ובין החברות לגורמים בינלאומיים. בנוסף לכך הפורום שם לעצמו למטרה לייצג את האינטרסים של החברות בפני הרשויות הממשלתיות ולגבש תכניות לקידום תעשיות האופטרוניקה בישראל.

יו"ר תעשיות החדשנות ועתירות הטכנולוגיה, ד"ר צבי מרום, שעומד מאחורי יוזמת הפורום, הצהיר בדברי הפתיחה של הכנס כי "יזמנו את הפורום על מנת שיהוו חממה לשיתופי פעולה - לעודד ולהגדיל את היקף שיתופי הפעולה הבינלאומיים, ליצור קשרים חדשים עם תעשיות קיימות וליצור פלטפורמה חזקה לתעשיות הזנק- כך שהטכנולוגיה תשמש כפלטפורמה מרכזית לצמיחה בישראל".

מרום הוסיף כי "כבר הצלחנו בעבר לקיים שיתופי פעולה טכנולוגיים עם איגוד תעשיות האופטיקה של אירופה, ואני מאמין כי הקמת פורום האופטרוניקה בישראל, יעזור להרחיב את הפעילות הבינלאומית".

 

בכנס השתתפו למעלה מ- 100 חברות מהמובילות והחדשניות ביותר במשק, בכירים באקדמיה ובכירי משרד הביטחון. בין החברות שהגיעו להשקה החגיגית- IAI, אורבוטק, מלנוקס, SCD, אלביט, אפלייד מטיריאלס ועוד.

הפורום החדש יכלול חברות גדולות, בינוניות וקטנות אשר תחום האופטרוניקה הינו מרכיב חשוב בפעילותן, ובראשו  יעמדו בכירי התעשייה- חיים רוסו, מנכ"ל אל-אופ לשעבר, דן וילנסקי, יזם ונשיא אפלייד מטיריאל ישראל לשעבר וברוך גליק, מנכ"ל  SCD לשעבר.

פעילויות האיגוד יכללו בין היתר, קיום מפגש רבעוני של נציגי החברות לדיון בנושאים  משותפים ולחשיפת התעשיות אל חוקרים ומקבלי החלטות מובילים מן הארץ ומן העולם; קיום פלטפורמה אינטרנטית לעדכונים חודשיים באשר להישגים טכנולוגיים בארץ ובעולם, מהלכים עסקיים, פטנטים חדשים, כנסים בינלאומיים וכדומה;

שיתופי פעולה עם ארגונים בינלאומיים דומים; עדכון לגבי משלחות זרות רלבנטיות המגיעות ארצה (תעשיות, מכונים, משקיעים, גורמי ממשל); אירוח של משלחות זרות; תאום השתתפות נציגות ישראלית בכנסים ואירועים בינלאומיים; פעילות מול גורמי הממשל לקידום האינטרסים של תעשיות האופטרוניקה; גיבוש תכניות והסכמות לגבי נושאים כגון תקציבים ייעודיים, מכוני מצוינות, תשתיות ועוד.