אורקל מציעה את בסיס הנתונים האוטונומי בענן שלה כשירות חינמי למפתחים וסטודנטים

יום ד', 25 בספטמבר 2019

אורקל הודיעה במסגרת כנס Oracle OpenWorld  על השקת תכנית חינמית בענן שלה בשם Always Free. התכנית כוללת שירותים חדשים שיינתנו חינם וללא הגבלה למעוניינים להתנסות בבסיס הנתונים האוטונומי הראשון מסוגו בעולם, ובתשתית הענן של אורקל, ללא הגבלת זמן. מעתה,

ארגונים גדולים וקטנים, וכן מפתחים, סטודנטים ומורים, יוכלו לבנות, ללמוד ולחקור את מגוון הפונקציות של בסיס הנתונים האוטונומי (Oracle Autonomous Database) ושל תשתית הענן של אורקל (OCI), כולל וירטואליזציה ומחשוב ענן (Compute VMs), אחסון אובייקטים ובלוקים, ונתב עומסים (Load Balancer) - כל מה שמפתחים זקוקים לו כדי לבנות יישומים שלמים על הענן של אורקל.

בעוד שספקיות ענן גדולות אחרות מציעות התנסות חינם על בסיס הנתונים הרלציוני שלהן למשך 12 חודשים לפני שמתחילות לגבות תשלום, בסיס הנתונים האוטונומי של אורקל מוצע במתכונת החדשה בחינם כל זמן שהוא נמצא בשימוש. בנוסף, אורקל מציעה במסגרת תכנית "Always Free" יותר שירותי מחשוב ואחסון בהשוואה להצעת המתחרות שלה בתקופת ההתנסות בחינם. המשתמשים יכולים לשדרג בקלות כדי לקבל יותר instances, instancesגדולים יותר או שירותים נוספים. השירותים הללו זמינים בכל העולם ולכל אחד, כולל ללקוחות המשלמים לפי מודל Universal Credit  ולמשתמשי השירות החינמי החדש.

"אנו נרגשים להציע את בסיס הנתונים האוטונומי של אורקל ואת תשתית הענן של אורקל כשירות חינמי", אמר אנדרו מנדלסון, סמנכ"ל בכיר לטכנולוגיות שרתי בסיסי נתונים באורקל. "מהלך זה יאפשר לדור הבא של מפתחים, אנליסטים ומדעני דאטה ללמוד את הטכנולוגיות העדכניות ביותר של בסיסי נתונים ולמידת מכונה, כדי לפתח יישומים וניתוחים רבי עוצמה ומוכווני אנליטיקה בענן."

התוכנית החדשה מאפשרת למפתחים לבנות אפליקציות בכל שפה ומסגרת על גבי תשתית הענן ובסיס הנתונים האוטונומי של אורקל. אפשר להתחיל בקלות ליישם, לפתח, להתנסות או ללמוד טכנולוגיות חדשות כמו בינה מלאכותית ולמידת מכונה. ארגונים יכולים להשתמש בשירות החינמי כדי לבנות אב-טיפוס, לנסות טכנולוגיות חדשות ולבצע בדיקות לפני שמעבירים עומסי עבודה לענן. בנוסף, השירות מאפשר לארגונים לדגום יכולות חזקות של תשתית ארגונית כמו ניתוב עומסים storage cloning. ואילו לסטודנטים יש אפשרות ללמוד את הטכנולוגיות החדישות ביותר ולהתכונן טוב יותר לדרישות העבודה בשוק.

אורקל מספקת גם סט עשיר של כלי פיתוח חינמיים, כך שמפתחים יוכלו לבנות ולפרוס יישומים מוכווני-נתונים חדשים על  בסיסי הנתונים האוטונומיים של אורקל במהירות רבה יותר. כלי המפתחים כוללים את  Oracle Application Express (APEX)לפיתוח אפליקציות אינטרנט בסביבת low-code; את הכלי SQL Developer Webלאינטראקציה של משתמש עם בסיס הנתונים; את Machine Learning Notebooks, ממשקיRESTלגישה ופרסום קלים לבסיסי הנתונים; וכן דרייברים לכל שפות התכנות הפופולריות.

אורקל גם תציע למורים ולסטודנטים אתהשירות החינמי בענן שלה דרך Oracle Academy- תוכנית הלימודים הגלובלית והפילנתרופית של אורקל.