גם ענפי ההי-טק המתקדמים נפגעים מהמשבר

יום א', 29 במרץ 2020

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

"משבר הקורונה" העובר גם על המשק אינו פוסח גם על חברות ההי-טק ובהן הסטארפים שנחשבו עד כה כקטר החזק של הכלכלה  הישראלית.

תחום עתיר הזדמנויות  זה עשוי מצד אחד לזכות בעניין גובר לנוכח פיתוחים מחשוביים  ואפלקטיבים נדרשים, אך בטווח קצר הדילמה היא: קיצוצי שכר או פיטורים.

גם אלה העובדים כעצמאים "פרילנסרים" תלויים יותר מבעבר במזמיני העבודה שלהם והם מובטחים יחסית רק כאשר הם נותנים שירותים לסקטור הציבורי היציב יחסית.

שירות התעסוקה התמלא בשבועות האחרונים במאות אלפי מפוטרים ועובדים שהוצאו לחופשה ללא תשלום (חל"ת), ובכלל אלה קיצוצים החלו לקרות גם בתעשיית הסטארט-אפים. חלק מהקיצוצים הם בשכר, חלק באנשים וחלק מהעובדים הוצאו לחל"ת. 
 
בסקר שפרסם העיתון "גלובס"  לפני שבועיים שערכה קרן ההון סיכון ויולה צןין כי רק 1% מהחברות אמרו שהן עומדות לפטר עובדים, לפני שבוע המספר הזה קפץ ל-5%. נתונים מעודכנים שויולה פרסמו עתה מעלים, כי כשליש מהחברות כבר ביצעו קיצוץ כוח אדם ראשוני ורבע מהחברות ביצעו התאמות שכר.
 
גורמים בתעשייה מעריכים כי קיצוצי השכר מתבצעים במאות חברות והם בשיעור ממוצע של 20%, אך מספרים כי במקרים קיצוניים הקיצוץ יכול להגיע אף עד 50%. בחלק מהסטארט-אפים שכר המנהלים מקוצץ בשיעור גבוה יותר מזה של העובדים, סביב 30%.
 
לדברי המשקיע רונן ניר מויולה הסטארט-אפים מתמודדים עם השאלה  האם לקצץ שכר או לפטר עובדים. לדבריו, ברמת המקרו, האינטרס הלאומי, עדיף שהשכר יירד אבל נישאר בתעסוקה מלאה, ואילו מנהלי פיתוח מעדיפים להימנע מקיצוץ שכר כדי לא לאבד את העובדים הטובים שלהם לחברות בינלאומיות. ניר מוסיף: "אני מבין את הדילמה, אבל אני חושב שיש פעמים שעדיף קיצוצי שכר כי הם מאפשרים להישאר עם כוח האדם ולהיות בעמדת הסתערות על השוק, כשהמצב ישתפר".
 
המחסור היחסי בעובדים והגאות בתעשיית ההייטק בשנים האחרונות הביאו  לגידול בשכר העובדים, לעיתים מוגזמים מבחינת יכולת התשלום של חברות מתחילות.
 
קיצוצי השכר הנוכחיים אמורים להיות זמניים, עד לסוף המשבר, אך אף אחד לא יודע אם ומתי זה יהיה. גורמים בתעשייה מציינים כי הקיצוצים דווקא מחזירים אותנו לרמות השכר השפויות והרצויות לדבריהם.
 
האם החברות המבוססות ירוויחו?
נראה כי מצב האי-וודאות הנוכחי ידרבן רכישות ומיזוגים.
חלק מחברות ההייטק המבוססות ממשיכות לגייס וכבר החלו לצוד עובדים. הן  יעשו זאת בשכר נמוך יותר ממה שהתרגלו. עם זאת, גורם בתעשיית ההייטק שמכיר היטב את ענקיות הטכנולוגיה מציין כי  "התהליך הזה מחולק לשניים - בהתחלה החברות האמריקאיות מנסות לנצל את המצב כדי לגייס עובדים יותר בזול, אבל אז מגיעות התוצאות הכספיות והסניפים המקומיים מקבלים הוראה מהמטה לקצץ עובדים. בסך הכל אנחנו נמצאים כמה שבועות לפני פרסום הדוחות הכספיים ואז נוכל לדעת טוב יותר לאן זה הולך".
 
בינתיים יש גם חברות היוצאות מן הכלל:
"הוצאתי מייל לעובדי מובילאיי: אין חל"ת, לא מפטרים, והמשכורת מלאה"
אמנון שעשוע מנכ"ל מובילאיי אומר כי "הוצאתי מייל לעובדי מובילאיי והבהרתי: אין חל"ת, לא מפטרים אף אחד, אתה עובד במשכורת מלאה, תיתן עבודה מלאה, פריון מקסימלי. עם דגש על עבודה מהבית ועל עסקים כרגיל. מובילאיי חברה חזקה. להפתעתי קיבלתי ריקושטים שאנשים בכל זאת מפחדים על מקום העבודה שלהם, מפחדים שיפטרו אותם".