900 פרויקטי הי-טק תקועים עקב התקציב המוקפא

יום ב', 24 בפברואר 2020
בעקבות פרסומי SoftNews  וכלי תקשורת אחרים על  הודעת הקפאת תהליכים של רשות החדשנות חתמו 180 בכירים בתעשייה על עצומה הקוראת לממשלה להמשיך מיד בהקצבות ובמענקים לעידוד היזמות בהי-טק.
כזכור הודעת רשות החדשנות הופנתה רשמית  "לכל  ציבור מגישי הבקשות"...
"בשל העדר תקציב מדינה מאושר לשנת 2020, רשות החדשנות טרם קיבלה מסגרת תקציב לשנת 2020, ולכן הרשות לא יכולה בשלב זה לאשר מתן מענקים חדשים.
 
העצומה עתה נחתמה על ידי נציגים מחברות סטארט-אפ, משקיעי הון סיכון ופורום החממות בהובלת האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI), והיא  קוראת לממשלת המעבר להתעשת- להחזיר את המימון לפרויקטים ולהציל את התעשייה המקומית.
מסתבר כי רשות החדשנות מעכבת תשלומים של 100 מיליון שקל ל-250 סטארט-אפים. גם הלמ"ס מציינת האטה דרמטית בהשקעה במו"פ בתחום התוכנה והסטארט-אפים.
 
קרין מאיר רובינשטיין, מנכ"לית ונשיאת האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) ציינה כי "אי המשילות הקיימת כיום והעובדה שאנו עומדים בפני מערכות בחירות שלישית בזמן כל כך קצר מייצרות אנדרלמוסיה ושיתוק. אי קבלת החלטות והשהיית תקציבים מביאות לפגיעה אנושה וקריטית בכל תעשיית ההייטק ומדעי החיים ושאר התעשיות המתקדמות אשר חיות בסביבה עסקית גלובלית. אי יציבות עסקית תביא לבריחת משקיעים, דבר אשר עתיד להוביל לאיבוד עליונות עולמית ולאיבוד הכנסות עתידיות עצומות לקופת מדינת ישראל.
האקוסיסטם הטכנולוגי הישראלי הוא הקטר של המשק היום, אשר אחראי למחצית היצוא של מדינת ישראל וקיימת חשיבות עצומה למידת הוודאות העסקית ולקלות של עשיית עסקים אשר תאפשר את המשך צמיחתו".
.