גלקסי פולד עמוס בעיות

יום ב', 23 בספטמבר 2019
סמסונג מדווחת רשמית כי גלקסי מתקפל יצא למכירה בדרום קוריאה מולדתה ב-6 בספטמבר, ואחריו יגיעו ארה"ב, בריטניה, צרפת, גרמניה, סינגפור ושווקים נוספים במהלך "השבועות הקרובים."
 
אמנם סמסונג לא אישרה תאריך השקה מדויק של ארה"ב עבור ה-Galaxy Fold, אך סוכנות בלומברג מדווחת כי תשיק את Stateside ב -27 בספטמבר.

 

הגלקסי המתקפל נולד ביסורים וכשלים וגם עתה עם הפצתו הוא מלווה בהרבה שאלות מטרידות.

אנליסטים שהפעילו אותו נתקלו בארבע אזהרות מפתיעות מאד, בהקשר לעמידותו ואופן השימוש בו. בין השאר, אסור להדביק עליו מגן מסך, להרטיב אותו או להניחו בסמוך למגנטים.

הגלקסי פולד, הסמארטפון ההיברידי המתקפל הראשון של סמסונג, הושק רשמית לפני מספר ימים. במקור, היה אמור להגיע לחנויות במאי, אך ליקויים מבניים בו הובילו לדחייה ולהסדרת שיפורים הנדסיים. עתה הגיע לשוק, אך עדיין אינו חזק ועמיד כסמארטפון ממוצע, וסמסונג צירפה אליו ארבע אזהרות לא שגרתיות שמופיעות על המסך בהפעלתו הראשונה.

ההכרזה וההפצה באה קצת במאוחר כאשר אפל רשמה פטנט לסלולרי היברידי מתקפל

בשם אייפון Foldוואווי,  שהיתה אמורה להשיק את המייט X המתקפל שלה במקביל לפולד, דחתה את ההשקה, ונראה שגם יצרניות נוספות ממתינות לתגובת הצרכן לפני שיקפצו על העגלה המקרטעת.

האזהרה הראשונה היא לא ללחוץ חזק מדי על המסך; "ליחצו בעדינות כדי לשמור עליו", מבקשת סמסונג, כדי שלא תידרש להחליפו. ההוראה השנייה מזכירה שהגלקסי פולד אינו עמיד במים או אבק, וההמלצה היא להימנע מלאפשר לנוזלים או לגופים זרים להיכנס דרך חריצים אל גוף המכשיר.

 

גלקסי פולד גלקסי פולדצילום: איי פי

 

האזהרה האחרונה היא ממש קטלנית: סמסונג מבקשת שלא תאחסנו או תשתמשו במכשיר בקרבת כרטיסי אשראי, התקנים רפואיים ולמעשה כל מקור לקרינה מגנטית. יתכן שהמיגון האנטי-מגנטי שמורכב בכל הסמארטפונים המודרנים אינו יעיל בגלקסי פולד. עם זאת, לא ברור אם הבעיה תפגע במכשיר עצמו או בחפצים שמסביבו.

פעילי יוטיוב ואחרים בחנו  את עמידות הטלפון החדש באמצעות אביזרי פגע שונים.

התברר שלמסך יש ציפוי פלסטי רך שאינו עמיד במיוחד, ושגופים זרים יכולים לגרום נזקים לפני המסך בקלות. ואולם, דווקא ציר המסך, החלק שנראה כעדין ביותר, התגלה כחזק במיוחד; כמעט שאי אפשר לשבור את הציר בניסיון לקפלו הפוך. 

במפגש עם מערכת עיתון ה- Independent, הודה מנכ"ל סמסונג אלקטרוניקה, DJ Koh, כי

Samsung Galaxy Fold עמוס בבעיות.

סמסונג מפרטת את תיקוני ה- Galaxy Fold, "זה היה מביך. דחפתי אותו לפני שהוא היה מוכן." נכון לעכשיו, קו אומר כי החברה "נמצאת בתהליך התאוששות" ועושה המון בדיקות. "כרגע", אמר קו, "יותר מ -2,000 מכשירים נבדקים ברגע זה בכל ההיבטים. הגדרנו את כל הנושאים. כמה סוגיות שלא חשבנו עליהן אפילו, אבל בזכות הסוקרים שלנו, בדיקות נפח המוני נמשכות". 

במקביל סמסונג הודיעה  שכל לקוח של הגלקסי פולד יקבל תוכנית לאחריות מורחבת, במסגרתה שירות סיוע להתקנת מכשיר חדש, שיעור בו מוסברים תכונותיו וסיוע טלפוני. ימים יגידו עד כמה עמיד הוא הגלקסי המתקפל, והאם תמשיך קטגוריית הטלפונים ההיברידיים לסבול, כמו גם צרכניה.