הגאדגטים שיציפו אותנו

יום ה', 6 בספטמבר 2018

בארועים שונים כולל תערוכת  IFA  מציפים אותנו באחרונה בהצגת גאדג'טים שונים שיבואו אלינו בשנה הנפתחת עתה .

בין אלה נחשף שעון חכם שנראה כמו טלפון, רמקול מתגלגל, חיישן לחיתולים וכן כיסא מכני מיוחד ועתידני לגיימרים עשירים, ומחשוב גמיש ומתלבש 

 צמיד-שעון חכם של נוביה

שעון Nubia-A של נוביה, תת המותג של ZTE הסינית, הוא אב טיפוס מתקדם לשעון חכם מבוסס מסך גמיש. המסך שלו מכסה את כל הרצועה מסביב לפרק, היד מה שמאפשר לקבל תצוגה הרבה יותר נרחבת מאשר במסך הזערורי של השעונים כיום. ZTE לא חשפה מתי הוא יוצג ובאיזה מחיר, אך היא רמזה שיתכן שיושק ברבעון האחרון של השנה.

 

נעלי ההתעמלות של ניו באלאנס וסוני

FES, חטיבת האופנה של סוני, הציגה נעליים מיוחדות בשיתוף יצרנית ההנעלה ניו באלאנס. מדובר בנעל התעמלות רגילה, שהחלק התחתון של סולייתה ולוגו ה-N של החברה מצופים מסך e-Ink, שמאפשר להציג סמלים וצורות כדי לאפשר עיצוב דינמי ומשתנה.

 

 

 כסא הגיימינג של אייסר

 

 

החברה הטייוואנית הוותיקה חשפה את Predator Thronos, כיסא גיימרים שגובהו כ-2.5 מטר ושוקל יותר מ-200 ק"ג. הוא מצויד בשלושה מסכי 27 אינץ' מחוברים ומושב בעל מנועים חשמליים שמסוגל להיפתח לזווית של 140 מעלות כולל משענת יד מיוחדת ומקום למקלדת שליטה.

 

עדיין אין מחיר רשמי, אך בהתחשב באיכות המסכים, בציוד המחובר לכיסא ובעובדה שמדובר במוצר נישה מיוחד - כנראה שיעלה יותר מ-3,000 דולר.

 

 

 

 

הרמקול  של B&O

 

 

ה-Beosound Edge מציע רמקול בתצורה מעוגלת שמיועד לספק צליל היקפי ב-360 מעלות. ניתן להניח אותו או לתלות אותו על מעמד ייעודי על הקיר. יתרונו הוא בגודלו; זה רמקול בקוטר של כ-20 אינץ' (כ-50 ס''מ) ומשקלו מעט פחות מ-15 קילו. המחיר גבוה: החל מכ-3,500 דולר.

 

שעון החכם של קסיו 

 

יצרנית השעונים היפנית הוותיקה קסיו ידועה בקו שעוני ה-G shock שלה. 

כעת היא משיקה תחת מותג Pro Trek שעון חכם שמיועד לניווט וספורט אקסטרים. הוא מציע מערכת הפעלה Wear OS של גוגל ומבנה משוריין. הסוללה שלו מאפשרת הפעלה ללא הטענה של כחודש (ללא שימוש ביותר מדי תכונות חכמות). בשימוש רגיל הוא יחזיק כיום וחצי ללא הטענה. הוא עמיד במים לעומק של כ-100 מטר ויושק בינואר הקרוב במחיר של כ-550 דולר.

 

 

כרית חכמה לשינה 

 

חברת Somnox מציגה גאדג'ט יוצא דופן - כרית חכמה. היא מיועדת לסייע למי שסובל מנדודי שינה ומספקת פסקול של צלילים מרגיעים שאמורים לסייע לאיכות השינה, מתאימה את צורתה לקצב הנשימה ומסוגלת לנטר את איכות השינה באמצעות חיישנים ואפליקציה נלווית.

 

חיתול עם חיישני לחות

יש עניין בחיתול חכם של Opro9 הסינית. יתרונו בחיישני לחות מובנים שניתן לקבל עליהם חיווי דרך אפליקציה לסמארטפון. החיישנים אמורים לזהות מצב החיתול ולהודיע להורה מתי צריך להחליף.