נחשף ה-Galaxy S9, למשתמש הרגיל אינו שונה מקודמו

יום ב', 26 בפברואר 2018
נחשף ה-Galaxy S9, למשתמש הרגיל אינו שונה  מקודמו.
סמארטפון הדגל החדש של הענקית הקוריאנית נחשף בשני דגמים באירוע שרצה לגנוב את ההצגה מתערוכת ברצלונה. מדובר במכשירים עם מעבד חזק, מצלמה משופרת בעלת צילום בהילוך איטי ויכולות מציאות רבודה
במקביל נחשפו גם ה-Nokia 8 Sirocco, מכשיר עם מסך שגולש לשוליים, וחברת LG חשפה דגם חדש ל-V30, בעל מצלמה שמלמדת צילום.
המכשירים החדשים של סמסונג דומים מאוד לקודמיהם - אך נבדלים מהם בשורת שיפורים בולטת בחומרה, במצלמות וביישומי בינה מלאכותית.  
 
לסמארטפון הגלקסי S9 הבסיסי יש מסך בגודל 5.8 אינץ' ברזולוציית 2,960 על 1,440 פיקסל, כמו לקודמו. גם כאן גולש המסך לשוליים, מה שגורם לו להיראות גדול.. מדובר במסך סופר AMOLED שנחשב לאחד הטובים בעולם מבחינת עושר הגוונים והבהירות שלו.
הטלפון קצת קצר משל קודמו - ב-2 מ"מ בלבד והוא מעט כבד יותר. המכשיר עמיד במים ואבק בתקן IP68.  
 
לטלפון החדש מצלמת 12 מגה-פיקסל (כאיכות של מצלמות מדגמים אחרים) בעלת מפתח צמצם של F/1.5. סמארטפון הגלקסי S9 פלוס יצויד במסך של 6.2 אינץ' וגם במצלמה כפולת-חיישנים, להם מפתח צמצם של F/1.6 ו-F/2.4 - מה שיוכל להפיק תמונות בבהירות גבוהה גם בחשכה. המצלמות מסוגלות לצלם וידאו בהילוך איטי, שמאפשר למתוח שניה בודדת ל-6 שניות.
 
כדי להעשיר את חוויית הצ'ט (וליישר קו עם אפל), כללה החברה במכשיר יכולת שליחה ושיתוף של אמוג'י בהתאמה עצמית, ותוספת אמוג'ים דינמיים של מיקי מאוס וה-Incredibles. דגש נוסף שהושם במכשיר הוא על תחום המציאות הרבודה: הגלקסי S9 יוכל לתמוך ביישומי AR למיניהם, בין היתר כאלה שנועדו לארגונים.
 
לגלקסי S9 יש זיכרון פעולה של 4 גיגה-בייט ואילו ל-S9 פלוס - 6 גיגה-בייט ומרחב האחסון של שניהם יעמוד על החל מ-64 גיגה-בייט. הם יצוידו במעבדים חזקים מאוד: הסנאפדרגון 845 של קוואלקום והאקסינוס 9810 של סמסונג עצמה; מכשירים שנועדו לשווקי ארה"ב ואסיה יצוידו במעבדי קוואלקום, בעוד הדגמים שיישלחו לשאר העולם - במעבד האקסינוס. הגלקסי S9 יצויד בסוללת 3,000 מיליאמפר-שעה ואילו ה-S9 פלוס - בסוללת 3,500 מיליאמפר-שעה.
 
סמסונג הקשיבה לביקורת בנוגע למיקום סורק טביעות האצבע והעבירה אותו אל מתחת למצלמות, וחיזקה את כלי אימות הזהות ביכולת זיהוי פנים שסורקת את רשתית המשתמש באמצעות המצלמה הקדמית, שהיא זהה בשני המכשירים, עם חיישן של 8 מגה-פיקסל במפתח צמצם של F/1.7.
 
נמסר כי הטלפונים החדשים יושקו ב-16 במרץ. מחירם הרשמי יקר כמעט כמו זה של האיפון החדש,  וצפוי להתחיל באלף דולר.