ארועי גיימרים מבוטלים

יום ה', 12 במרץ 2020
אירוע ה-E3 הגדול בלוס אנג'לס שתוכנן להתחיל בחודש יוני מצטרף אל עשרות כינוסים גדולים אחרים – ולא יתקיים השנה כלל
 
נוכח התפשטות של נגיף הקורונה ברחבי העולם ובארצות הברית בפרט: כנס ה-E3 (או Electronic Entertainment Expo) המתקיים בחודש יוני במרכז הכנסים של לוס אנג'לס מאז שנת 1995 בוטל באופן רשמי לאחר כמה שבועות של חששות והערכות – לראשונה מאז החלה המסורת אשר הפכה אותו למוביל ולנחש ביותר בתחום משחקי הוידאו.
 
עד שנת 2016 הכנס היה מיועד למקצוענים בתעשיית המשחקים בלבד, מה שלא מנע ממנו להביא לנוכחות של עשרות אלפי מבקרים בכל שנה – והחל מ-2017 התווספה אפשרות לכמות מסויימת של מעריצים נלהבים להצטרף אל השגעון, אשר הקפיצה את הנוכחות לנתונים מרשימים עוד יותר של מעל ל-65,000 מבקרים בשלושת השנים האחרונות. האירוע המתוכנן לשנה הנוכחית היה מיועד להפוך לגדול ביותר אי-פעם עם 25,000 כרטיסים זמינים לקהל כללי לעומת 15,000 כרטיסים שכאלה בעבר – אך כעת כל התוכניות הללו יאלצו להמתין לשנת 2021.
 
ההכרזה הרשמית מטעם חברת ESA המארגנת באה יחד עם  שורת הודעות על ביטולי ארועים - כולל בישראל - מצד חברות גיימינג שונות כולל ביטול השתתפותן בכנס בגלל חשש מחשיפה לנשאי הנגיף המסוכן.
 
אך יש גם נחמה - בניגוד לעולמות בידור אחרים שסובלים קשות כתוצאה מחששות והנחיות הקורונה, נראה כי עולם הגיימינג המהווה פעילות ביתית ברוב המקרים עשוי לפרוח בגלל המגיפה.
 
כאשר רבים ברחבי העולם נמצאים בבידוד או פשוט ממעטים לצאת שלא לצורך ומעוניינים במעט מקלט דיגיטלי – ישלהניח כי  החברות הפועלות בתחום מנסות שיטות ביתיות חדשות ומעניינות למשיכת קהל המעריצים.