מנהיג הגיימים נגד חברות הסטרימינג

יום ה', 17 באוקטובר 2019

 

טים סוויני, מייסד Epic Games, מתיצב נגד הסטרימינג כתחליף לרכש משחקים (בתשלומים מסוגים שונים) ואומר כי עתיד הגיימינג הוא לא בתחום הסטרימינג. המנכ''ל של החברה שפיתחה את פורטנייט, Unreal ו-Gears of War שלושה מכותרי הגיימינג החשובים ב-20 השנים האחרונות, תקף בביקור בארץ את  חברות טכנולוגיה כאפל, גוגל ומיקרוסופט. סוויני מוכר כאחד האבות המייסדים של  פיתוחי משחקים במחשב. בין היתר הוא סוויני קיבל את פרס מפעל חיים בטקס פרסי בחירת מפתחי המשחק בארצות הברית. 

השנה הוא נבחר לאיש השנה על ידי מגזין הסחר והתעשיות של משחקי הווידאו הבריטי MCV

"אני אוהב את הרעיון של סטרימינג. אבל הבעיה היא השיהוי - יש חיבור אינטרנט גרוע בכל מקום. גוגל וחברות דומות לא ממש משקיעות בציוד הרשת ולדעתי מדובר עדיין בבלאגן שכנראה לא ישתפר בשנים הקרובות", אמר.

טים סוויני ביקר בישראל במפגש שאורגן במשרדי אינטל בפ"ת . הוא הגיע לארץ כדי לפגוש את אדריכלי החומרה של מעבדי Core מבית אינטל, כדי לסייע להם לבנות מוצרים שיעבדו טוב יותר עם המשחקים שלו ומשחקי וידאו בכלל.

"מפתחי חומרה לא תמיד מבינים מפתחי משחקים - אנחנו כותבים פי 100 יותר קוד מאשר הם כותבים ביום" הסביר. לדבריו, מפתחי משחקים אינם מהנדסי חומרה - הם מגיעים מעולם הסקריפטים. הם אפילו לא מהנדסי תוכנה. "אלה חבר'ה שמשחקים מהווים את כל התשוקה שלהם". את עתיד הגיימינג צופה סוויני דווקא בשימוש במשקפי-AR שלדבריו יתפסו כשליש מהשוק בשנים הקרובות.

המסך של הסמארטפון פשוט קטן מכדי להציג תכני מציאות מוגברת. אבל משקפי AR מספקים לך חוויית צפייה שיותר טובה מרוב המסכים כיום. ב-10 השנים הקרובות חברות כמו מג'יק ליפ יצליחו לפתור את הבעיות שיש כיום - יש להם חומרה ממש טובה". דברי סוויני מתחברים היטב למגמה השולטת כיום בשוק - להעדיף להשקיע במוצרי AR מאשר במוצרי מציאות מדומה כמשקפי אוקולוס או HTC.

משקפי AR  מספקים חוויית מציאות מוגברת טבעית ונוחה יותר, במסגרתה אפשר למשל, לצפות במסכים ובשידורי וידאו מכמה ערוצים על טלוויזיות וירטואליות או להסתובב עם דמות וירטואלית במרחב האמיתי.