קרב הענקים ב-2020

יום ה', 9 בינואר 2020

 

בפתח שנת 2020 כמו גם על רקע תערוכת CES בלאס וואגאס מלאה העתונות המקצעית בהערכות, ותחזיות לגבי הצפוי בעולם הסמראטפון השנה.

 
לדגש מיוחד בסולם הסקרנות זוכים  מכשירי אייפון 12, סדרת דגל של סמסונג, ועוד מכשירים מתקפלים.
 
יצרני הסמארטפונים הסלולרים יחזרו למסכים מלאים וישימו סוף למגרעות השנויות במחלוקת - ונחזור לראות מסכים מלבניים לגמרי בלי שקעים מוזרים.
 
מי שהניעה את טרנד המגרעת (notch) היא אפל, שבאייפון X שלה, שיצא בספטמבר 2017, הציגה מסך שמכסה כמעט את כל המכשיר, למעט מקום לחיישנים ולמצלמה הקדמית - כך היה גם באייפונים שיצאו לאחר מכן.
ועתה, על פי שרטוטים בבקשת פטנט של אפל לאייפון 12  שהתפרסמו באתר LetsGoDigital, ועל פי תמונות הדמיה שפורסמו ברשת, אפל תעלים את המגרעת, ומצלמת הסלפי וחיישן זיהוי הפנים יתחבאו ככל הנראה לראשונה מתחת למסך. 
 
אצל סמסונג, המתחרה הגדולה ביותר של אפל למכשיר הדגל הבא שלה יש שם חדש,  - Galaxy S20 - מה שמסמן התחלה חדשה בסדרת הדגל לכבוד העשור החדש.
 
במכשיר תשלב סמסונג מערך צילום מרובע עם חיישן ראשי של 108 מגה-פיקסל מתוצרת סוני. על המכשיר תכריז סמסונג ב-11 בפברואר באירוע מיוחד בסן פרנסיסקו.
 
סמסונג תציג גם סמארטפון מתקפל חדש לצד ה-Galaxy S20, ולפי הערכות שמו יהיה Galaxy Z. בשונה מ-Galaxy Fold עליו הכריזה סמסונג בשנה שעברה, הדגם החדש יקבל עיצוב של טלפון הצדפה הוותיק, בדומה ל-Motorola RAZR שנחשף בחודש נובמבר האחרון. בנוסף, יש ידיעות שהמחיר יהיה כ-1,000 דולר - חצי ממחירו הרשמי של הגלקסי פולד. 
בתוך כך  חברת סאני, יבואנית סמסונג בישראל, הודיעה  כי ה-Galaxy Fold יושק בארץ באופן רשמי בעוד שבועיים בכמות מוגבלת במחיר (לא זול) של 7,999 שקלים.