הסכם בהיקף של 18 מיליון דולר לאספקת אינטרנט מהיר ברחבי רוסיה

יום ה', 30 באוגוסט 2018

 

 

Gazprom Space Systems(GSS), מפעילת לוויין בינלאומית וחברת גילת רשתות לוויין(נאסד"ק ובורסת ת"א: GILT), הפעילה בטכנולוגיה לרשתות תקשורת לווייניות, פתרונות ושירותים, חתמו על הסכם בהיקף מוערך של 18 מיליון דולר לאספקת אינטרנט מהיר ברחבי רוסיה.

הפלטפורמה מרובת היישומים והטרמינלים הלווייניים של גילת יופעלו על גבי לוויין ה-Yamal 601החדש, הפועל בתדרי Ka. בנוסף חתמו החברות על הסכם שיתוף פעולה לפיתוח משותף של פרויקטי תקשורת וביניהם אינטרנט מהיר במטוסים וברכבות.

לוויין ה-Yamal 601, הפועל בתדרי Ka, צפוי להיות משוגר ב-2019 ויספק כיסוי פס רחב לאזורים האירופאים והאסייתיים של רוסיה, ויפעל עם שני מרכזי תקשורת של גילת אשר יותקנו בשני מחוזות - מרכז וסיביר.

השלב הראשון של הפרויקט כולל מערכות להפעלת שליש מקיבולת הלוויין ובמסגרתו יסופקו עשרות אלפי טרמינלים של גילת בעלי טכנולוגיית ה-DVB-S2Xהמתקדמת. הפרויקט צפוי להתרחב כאשר תידרש קיבולת נוספת לשירותים נוספים.

כמו כן, GSSוגילת סיכמו על שיתוף פעולה עסקי נוסף במטרה להרחיב הן את הכיסוי האיזורי והן את הכיסוי הגלובלי לפלטפורמות ניידות ונייחות, כפי שבא לידי ביטוי בהסכם שנחתם.

ההסכם מדבר על הקמת כיסוי לשירותי אינטרנט מהיר במטוסים ברחבי רוסיה ומחוצה לה, באמצעות מספר לוויינים של GSSושל חברות לוויין נוספות,