מתחרה מסוכנת מול פלטפורמות הענן של אורקל וסאפ

יום ה', 4 בפברואר 2021

 

מתחרה  מסוכנת מול פלטפורמות הענן של אורקל וסאפ.

חברת גוגל חשפה פרטים פיננסיים חדשים על חטיבת הענן שלה, אבן דרך חדשה בה מעצמת הטכנולוגיה שואפת להרחיב את עסקיה מעבר לפעילות החיפוש והפרסום המסיבית שלה.
יחידת הענן של ענקית הטכנולוגיה, המשכירה שטח שרתים וטכנולוגיית בינה מלאכותית לחברות וארגונים אחרים, הציגה צמיחה ברבעון הרביעי למרות שהיא נותרה לא רווחית. ההכנסות עלו ל -3.83 מיליארד דולר, לעומת 2.61 מיליארד דולר שנה קודם לכן. היחידה רשמה הפסד תפעולי של 1.24 מיליארד דולר בתקופה, ו -5.6 מיליארד דולר במהלך השנה כולה.
 
באופן רחב יותר, העסק של גוגל שגשג. ברבעון שהסתיים ב -31 בדצמבר, אלפבית ההורה של גוגל גייסה שיא של 56.89 מיליארד דולר במכירות, מעל הערכות האנליסטים של 53.12 מיליארד דולר. הרווח למניה היה 22.30 דולר, מה שעבר את הציפיות של 15.90 דולר למניה. הכנסות המודעות ביוטיוב שבבעלות גוגל זינקו ברבעון הרביעי בכ -46% והסתכמו ב -6.89 מיליארד דולר.
 
"שנת 2020 הייתה שנה שלא כמו כל האחרים", אמר אלפבית ומנכ"ל גוגל, סונדר פיצ'אי, במהלך שיחת ועידה עם אנליסטים. "בשנה שעברה האיצה גם את המעבר לענן ואימוץ הטלוויזיה המקוונת, עם השלכות עמוקות על כל החברות והצרכנים."
 
חשיפת פרטים חדשים הקשורים ל- Google Cloud מגיעה כאשר עסק החיפוש והפרסום הממוקד של החברה נתון למתקפה הולכת וגוברת מצד מחוקקים כמו גם תובעים ממלכתיים ופדרליים. גוגל עומדת בפני שלוש תביעות הגבלים עסקיים עיקריים, כולל מקרה ציון דרך של משרד המשפטים האמריקני, ותלונה נוספת של קואליציית מדינות דו-מפלגתית.