גוגל ופייסבוק מודות חלקית בפריצה לפרטיות

יום ג', 9 באוקטובר 2018
גוגל מודה חלקית בדליפה של מידע המאוחסן אצלה 
 
בהודעה גוגל אמרה כי היא מצאה "תקלה בתוכנה" ברשת החברתית של גוגל שעלולה לחשוף את הנתונים האישיים של עד חצי מיליון משתמשים, אך החליטה לא לספר לציבור.
ואילו פייסבוק מודה עתה כי האקרים גנבו פרטים אישיים של כ-30 מליון משתמשים.
 
גוגל בחרה שלא לחשוף את הפגם מתוך דאגה שהיא תוביל לתגובות רגולטוריות, במיוחד בעקבות ביקורת נגד פייסבוק על כישלונות הפרטיות שלה, כך על פי "וול סטריט ג'ורנל". בהצהרה שפורסמה בבלוג שלה דקות לאחר הדו"ח, גוגל אמרה כי היא מתכוונת לסגור את Google+ לצרכנים ולהציג כלי פרטיות חדשים המגבילים את האופן שבו מפתחים יכולים להשתמש במידע על מוצרים, החל מדוא"ל לאחסון קבצים.
 
ענקית האינטרנט מצאה את הפגם כבר במארס במהלך סקירה מקיפה על הפרטיות והבטחון, אמר בן סמית ', סגן נשיא ההנדסה של גוגל, בהצהרה. ועדה פנימית החליטה שלא לחשוף את ההפרה הפוטנציאלית של Google+, משום שלא נמצאה עדות לשימוש לרעה בנתונים שנחשפו, שכללו שמות, כתובות דוא"ל, גילאים ועיסוקים.
 
מניות האלפבית ירדו ב -1% ל -1,157.06 דולר ב -2: 54. בניו יורק, לאחר ירידה מוקדמת ל -1,135.40 דולר, המחיר הנמוך ביותר מאז ה -5 ביולי.
 
החדשות מוסיפות לצרותיה של גוגל ומחקות את הנרטיב שפייסבוק הוא העבריין הגרוע ביותר של חברות הטכנולוגיה הגדולות האמורורת לשמור על פרטיות הנתונים. פייסבוק קיבלה חודשים של ביקורת חריפה על שאיפשרה למפתח לנטוש מידע משתמש ולהעביר אותו לחברה פוליטית שעבדה ב -2016 עבור מסע הבחירות של דונלד טראמפ. בחודשיים האחרונים, פוליטיקאים אמריקאים משני צידי המעבר הגבירו את ההתקפות שלהם על גוגל, כאשר הרפובליקנים מאשימים אותה בטיפול בהטיות נגדם, ודמוקרטים תוהים אם החברה גדלה והולכת.
 
"זה נמשך יותר מדי זמן", אמר מארק רוטנברג, נשיא מרכז המידע הפרטיות האלקטרונית. "אנשים וחברות כמו גוגל חווים את ההפרות האלה. הם לא מדווחים עליהם. כי הם לא סובלים מהשלכות ".
 
ועדת הסחר הפדראלית צריכה להגביר ולהתחיל לחקור את נוהלי הפרטיות של החברה, אמר.
 
ל- FTC, כמו כלב שמירה הפרטיות הראשי של המדינה, יש סמכות לחקור הפרות נתונים. כבר בשנת 2011, היא מצאה ש- Google פרצה את מדיניות הפרטיות שלה.
 
השינויים האחרים ש- Google מבצעת כוללים דרישה ביישומים לשאול בנפרד עבור כל סוג של מידע שהם רוצים ממשתמש, כגון גישה ללוחות שנה או לפנקסי כתובות. ב- Gmail, שירות הדוא"ל הנפוץ של Google, רק אפליקציות שמשפרות את פונקציונליות הדוא"ל יאפשרו גישה למידע אישי.