גוגל פיי מקדימה את כניסתה לישראל

יום ד', 19 במאי 2021
כוחה של תחרות: גוגל פיי מקדימה את כניסתה לישראל לנוכח "איום ההצלחה" של אפל פיי .
 
בניגוד להערכות קודמות הארנק הדיגיטלי גוגל פיי צפוי להיכנס לישראל כבר ברבעון הבא.
 
ההערכה היא שהשקת הארנק של אפל בישראל זירזה את כניסתו של המתחרה גוגל פיי, כאשר אפל פיי הפך בתוך שבועיים לארנק הדיגיטלי הגדול בישראל עם יותר מ?200 אלף משתמשים.
 
מציינים כי כניסת אפל פיי לישראל לפני כחודש האיצה את המהלכים. גוגל משתדלת שלא להותיר מדינות רק לשירות התשלומים של אפל, וממהרת להיכנס למדינות שאפל כבר נכנסה אליהן.
 
במקביל, התשתית לביצוע תשלומים בארנק הדיגיטלי בישראל מתרחבת. לפי נתוני חברת שב"א (המנהלת את תשתית מערכת התשלומים בישראל), 62% ממסופי התשלום בעסקים כבר עובדים על תשתית EMV המאפשרת תשלום באמצעים מתקדמים כארנקים דיגיטליים בטלפון החכם. המספר צפוי לטפס בחודש יולי כאשר גם העסקים הקטנים יחויבו לעבוד תחת תשתית זו.
לפי הערכות, כבר הצטרפו  לאפל פיי יותר מ?200 אלף משתמשים בישראל, והוא הפך לארנק הדיגיטלי הגדול בארץ. נתון מרשים במיוחד לאור העובדה שנתח השוק של האייפון בישראל מוערך ב?25% בלבד.
בענף מציינים כי  כניסת אפל לישראל השפיעה על עולם התשלומים כולו ונרשמה עלייה בהיקף השימוש בארנקים הדיגיטליים גם במכשירי אנדרואיד. כן היתה עלייה בביקוש מצד עסקים לעבור לתשלום בשיטת EMV, כדי שיוכלו לקבל תשלום דרך הארנקים הדיגיטליים.