משתכלל מנוע גוגל בן ה-20

יום ג', 25 בספטמבר 2018
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
 
גוגל הודיעה עתה על תכונות חדשות עבור מנוע החיפוש האיקוני שלה, שהפך בן 20.
 
המטרה היא לעזור לאנשים  שעושים חיפושים ארוכי טווח, כמו נסיעות, המבקשים ייעוץ רפואי וקבלת החלטות תעסוקה - דברים שלא ייענו בהכרח על ידי שאילתת חיפוש אחת.
 
תכונה חדשה אחת נקראת "כרטיסי פעילות", שתופיע בתוצאות החיפוש שלך אם עשית חיפושים חוזרים בנושא אחד. לדוגמה, אם אתה מתכנן טיול מחנאות, כרטיס הפעילות יציג חיפושים קודמים, חיפושים קשורים והצעות תוכן אחרות. תכונה חדשה נוספת בשם "אוספים" מאפשרת לך לשמור חיפושים קודמים.
 
Google גם מוסיפה עדכון חדשות בשם "גלה" לדפדפן הנייד שלו, שיביא תוכן שעשוי לעניין אותך - מבלי שתצטרך להקליד שאילתה. זה יהיה משטח דברים כמו מאמרים על מסעדות או קבוצות הספורט האהובות  עליך.
 
החברה מחדשת גם את Google Images, מנוע החיפוש שלה במיוחד עבור תמונות, עם אלגוריתמים חדשים של דירוג ומראה מחדש. ענקית החיפוש מביאה גם את כלי העדכון של Google, המאפשר לאנשים למצוא מידע נוסף על אובייקטים שבתמונות.
 
גוגל גם ישקיע בפיתוח של "סיפורים" - תכונה לחיפוש, בדומה למחרוזות של קטעי וידאו ותמונות אנשים כדוגמת  Instagram ו-Snapchat. בעבר, Google עבדה רק עם בעלי אתרים כדי ליצור סיפורים עבור פורמט AMP למכשירים ניידים. עכשיו, Google גם תשתמש בבינה מלאכותית כדי ליצור סיפורים על אנשים בולטים בחיפוש Google, עם עובדות ומידע עליהם.
 
החברה אומרת שהשינויים מכוונים להתפתחות החיפוש כשאנשים משנים את הדרך שבה הם מחפשים דברים באינטרנט.
 
"החיפוש אינו מושלם, ואין לנו שום אשליה", אמר בן גומס, ראש החיפוש של גוגל, במהלך אירוע בסן פרנסיסקו. "אבל יש לך את המחויבות שלנו נעשה את זה טוב יותר כל יום."
 
יום השנה ה -20 לציון מגיע כאשר מנוע החיפוש של גוגל הוא  תחת בדיקה קפדנית. בשבוע שעבר דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי עובדי גוגל בחנו שאלות כמו איסור הנסיעות/הגירה  של הנשיא דונלד טראמפ בשנה שעברה, אשר מנע הגירה משבע מדינות בעלות רוב מוסלמי.
 
בתגובה לכך, מנכ"ל גוגל, סונדר פיצ'אי, אמר לעובדים בתזכיר: "כתבות חדשותיות אחרונות מחייבות זהירות  כדי לא לסכן את השלמות של תוצאות החיפוש שלנו במבט פוליטי.
 
בחודש שעבר, Trump האשים את Google בהטיה פוליטית. הוא צייץ כי תוצאות החיפוש של גוגל "מרגיזות", ואמר כי החברה "מדכאת קולות של שמרנים".
 
"אני חושב שגוגל באמת ניצלה הרבה אנשים", אמר Trump  לכתבים מאוחר יותר באותו יום. "גוגל טוויטר ופייסבוק, צריכים להיות זהירים."
 
גוגל הכחישה את ההאשמה ב"הטיה".
עוד  הודיעה גוגל  על תכונות חיפוש שמטרתן לסייע בפעילות לקהילות המקומיות. לדוגמה, תוכנית פיילוט בהודו להביא מידע אקולוגי. החברה גם חשפה שירות שנקרא נתיבים, אשר נותן מידע  על תוכניות הכשרה מקומית.